Fiat končí s dieselovými agregáty

0
639
Zdroj foto: logonoid.com

Automobilka Fiat se během příštích let zcela distancuje od prodeje dieselových agregátů. Už do roku 2022 bychom se v ceníku neměli se žádným dieselovým vozem setkat.

Žádné diesely v následujících letech v automobilce Fiat

Fiat radikálně reaguje na ekologický souboj s dieselovými motory po svém. Podle listu Financial Times se chce společnost Fiat Chrysler zcela vyhnout prodeji dieselových agregátů. Vyplývá to z informací o čtyřleté strategii italsko-amerického automobilového koncernu.

Důvodem jsou vysoké náklady na dodržování emisí

Pro každou automobilku jsou nové přísné emisní normy velkým finančním problémem. Některé automobilky řeší vyškrtnutí některých svých motorizací z ceníku, většinou se jedná o nejsilnější motory, poháněné manuálními převodovkami, které nahrazují o něco málo výkonnější verze se samočinnou převodovkou. Ale i tak musí každá automobilka instalovat do vozu nové filtry, které se promítnou na celkovém zisku každé z nich.

Například v Německu, ale už i v České republice významně klesla poptávka po naftových motorech. S plánem tak automobilka pružně reaguje na nastalou situaci a oficiálně by měla veřejnost o svých plánech informovat během následujících měsíců.

tankovat
Společnost vyrábí mnoho oblíbených značek

Výrobce vozů značek Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo, Fiat a Jeep tak do svých vozů nově nebude dávat dieselové agregáty. Bude tak navazovat na dalšího, nejvýznamnějšího výrobce automobilů, kterou je japonská automobilka Toyota, ke které se přidal koncern Volkswagen, pro svou značku Porsche.

Naftové motory byly ještě donedávna jedny z nejoblíbenějších, pro své nízké provozní náklady. Dlouho se držel na žebříčku prodaných agregátů. Na ústupu dieselu se podepsal především největší skandál od koncernu Volkswagen a následná politická opozice vůči spalování tohoto typu paliva a to na základě konečného důsledku vysokých toxických látek, které mají přímý vliv na zdraví člověka a přírody. Třešničkou na dortu byl pak v Německu schválený zákon o zákazu dieselových vozů do některých městských částí nebo úplného zákazu vjezdu do vybraných měst.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here