Po úpravě má Škoda Superb 404 koní

0
761
škoda superb
Zdroj foto: carpixel.net

Úpravci sériově vyráběných vozů čas od času postaví monstra, která mají neuvěřitelný výkon a dost dobrý zvuk. Jeden takový kousek se povedl českým tunerům u Škody Superb. Co říkáte na výsledek?

HotHatch Shop upravil nejsilnější Superb

Český úpravce vozů koncernu Volkswagen HotHatch Shop, se tentokrát zaměřil na nejsilnější sériově vyráběnou Škodu Superb. Výsledkem se stal stroj se 404 koňmi. Přitom z továrny vyjíždí s dvoulitrovým čtyřválcem TSI o výkonu 206 kW.

Koncern Volkswagen se aktuálně zaměřuje no inovaci svých sériově vyráběných motorů. Proto i sériově vyráběný Superb dostane o trochu lepší motor. Volkswagen jej nahradí stejně objemným motorem s Millerým cyklem, který se v současnosti implementuje do Volkswagenu Passat.

Originální úpravy na míru každému zákazníkovi

Firmy, které se specializují na originální úpravy na míru každému zákazníkovi, dokážou s klasickými verzemi takřka divy. Asi nejznámější firmou v České republice je společnost HotHatch Shop, kterou najdeme v Praze.

Firma provádí úpravy, při kterých používá díly americké firmy APR. Původně čtyřválcový motor o výkonu 206 kW prošel kompletně celou úpravu, zahrnující například karbonové sání, karbonové vedení vzduchu, mezi-chladič stlačeného vzduchu, sportovní katalyzátor a nezbytnou úpravu řídící jednotky. Nově je ve Superb použitá převodovka DSG. Všechny použité komponenty, včetně převodovky, jsou výhradně od firmy APR. A na co jsou tvůrci opravdu pyšní? Asi na klapkový výfuk Supersprint Catback.

Jaký je výsledek

Po kompletní úpravě má Škoda Superb 301 kW s neuvěřitelnými 404 koňmi. Z nuly na sto se vyšplhá za čtyři sekundy. Originální verze Superbu zvládne z nuly na sto vyšplhat za 5,8 sekundy. Majitel nového vozu může vyzvat na souboj ve sprintu například Audi RS3 s výkonem 400 koní.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here