Bentley EXP 12 Speed 6e

0
1355
Bentley EXP 12 Speed 6e
Zdroj foto: gqindia.com

Luxusní kabriolet od Bentley se představuje ve verzi konceptu pod názvem EXP 12 Speed 6e v čistě elektrické verzi. Půjde o čtyřmístný vůz s nejmodernějšími technologiemi.

První elektrický vůz od Bentley nebude SUV

Typ karoserie SUV je fenoménem dnešní doby, pro automobilku Bentley by vůz typu SUV postavený na čistě elektrickém motoru nebyl tou nejvhodnější volbou. Elektromobily jsou logickým krokem vpřed, říká šéf designu Stefan Sielaff. Toho jsou si všichni u společnosti Bentley dobře vědomi. Avšak automobilka chce ctít tradice a moderní technologie chce s největší pravděpodobností svým fanouškům dávkovat s jistou opatrností.

První elektrický vůz Bentley se ukázal v podobě luxusního kabrioletu pod označením EXP 12 Speed 6e. Ten už si zákazníci mohli prohlédnout na loňském ženevském autosalonu. Ohlasy měl vůz nad očekávání dobré. V tu dobu však šlo o dvoudveřové a dvoumístné auto, což nejsou příliš ideální proporce pro sériovou výrobu.

Dalším krokem společnosti Bentley bude podle Sielaffa jedinečné elektrické Bentley, které vychází z již stávajícího modelu, ale díky inovativním technologiím bude představovat nový vývoj a směr celého konceptu značky. Šéfdesignér jedním dechem dodává, že tento vůz dává automobilce nový designový jazyk společnosti.

„Mělo by to být čtyřmístné, případně pětimístné auto, které navíc pojme nějaká zavazadla. Musíme zajistit, aby byl tento člen rodiny zcela nový, ne jen napodobovat jiný koncept, který již máme v portfoliu. Každopádně jsou potřeba více než dvě místa, o tom jsem přesvědčen,“ komentuje dál nový koncept Sielaff.

Tým designérů je stále ve fázi, kdy se snaží přesné tvary s konečnou platností definovat. Mělo by jít však o vůz s nádechem stylového kupé, sportovností a určitou elegancí. Určitě by to nemělo být SUV. Ze slov Sielaffa jasně vyplývá, že by se mohlo jednat o luxusní alternativu čistě elektrického vozu Porsche Mission E. Právě tento vůz by se pro automobilku Bentley mohl stát vzorem, se kterým bude sdílet mnoho koncernových technologií.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here