Jaguar vrací svůj D-Type

0
511
Jaguar
Zdroj foto: auto.howstuffworks.com

Jaguar se v poslední době zaměřuje na oživení svých legendárních modelů. Další vůz, který přichází na scénu, je D-Type. Hned vedle E-Typu Lightweight a XKSS. Jak bude legenda vypadat po velkém comebacku a co nabídne?

Jaguar sází na slavná auta

Britská automobilka chce přilákat své staré zákazníky na nové verze aut, které byly kdysi považovány za vrchol luxusu. Vozy, postavené před několika desetiletími jsou nadčasové a ani dnes se za ně značka nemusí stydět. Není proto divu, že chce některé vozy opět vrátit na scénu.

D-Type se vrací v plné kráse

Vůz s označením D-Type znají všichni milovníci rychlých a luxusních vozů, proto není třeba ztrácet čas s jeho zdlouhavým představením. Supersportovní vůz byl ozdobou nejednoho závodního okruhu a dokonce v letech 1955 až 1957 vyhrál třikrát po sobě čtyřiadvacetihodinovku Le Mans. Pod kapotou dřímal řadový šestiválec a podle plánů automobilky se tehdy mělo vyrobit na sto exemplářů. Vyrobených kusů bylo nakonec jen pětasedmdesát, proto pokud jej potkáte, uvidíte opravdovou raritu.

Na nedokončených pětadvacet vozů automobilka čekala až do dnešních dní. Po dvaašedesáti letech hodlá vyrobit limitovanou edici D-Typu. Velmi sympatický je fakt, že ruční výroba, která bude probíhat v centru Jaguar Land Rover Classic Works ve Warwickshir, bude věrně kopírovat originální nákresy a další dobové materiály.

Nové D-Typy budou k nerozeznání od svých původních originálů. Vozy vzniknou za úzké spolupráce se svými novými majiteli, kteří si ve finále určí, jak bude jejich vůz vypadat. V nabídce bude “krátkonosá” verze, která bude věrně kopírovat vozy z roku 1955 a nebo “dlouhonosá” verze, která se vyráběla v roce 1956.

První exemplář je již postavený. Tento model je postavený dle “dlouhonosé” verze, která se vyráběla v roce 1956. Kolik bude staronový Jaguar D-Type stát, zatím není známo. Původní modely se pohybují v řádech stovek milionů korun.

Pro zajímavost: Víte, kolik se vydražil vítěz D-Type, vítěz Le Mans z roku 1956 v roce 2016? Za neuvěřitelných 21 780 000 amerických dolarů. To je v přepočtu na nějakých 525 milionu korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here