Výběr brutálních offroadů

0
858
Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Kdo by nemiloval pořádný offroad. Přejíždět kameny, projíždět brody, bahno a sníh. Nemít překážek. Ta správná chlapská zábava. V dnešní době se téměř kamkoliv dostaneme po asfaltové cestě, tudíž potřeba plnohodnotného offroadu klesá. Pojďme se ale podívat co nám trh nabízí.

Mercedes-Benz G 500 4×42

Pohání ho pořádný osmiválec doplněný o dvě turba. Dává tak točivý moment celých 610 Nm a  výkon 310 kW. Ve své podstatě se jedná o zmenšený model 6×6. Ten je brutální, ale na jeho řízení potřebujete řidičák na náklaďák. A čtyřkolová varianta je mnohem praktičtější.

Mercedes-Benz G 500 4×42

Toyota Hilux

Hilux je klasikou mezi offroady. Jeho charakteristický vzhled už poznalo snad každé místo na planetě. Řidiči umožňuje i luxusní výbavu interiéru. Na výběr má několik motorizací. Je zde diesel s objemem 2,8 l a výkonem 130 Kw, diesel 2,4 l 110 kW a benzín 2,7 l s výkonem 122 kW.

Toyota Hilux

Ford F-150 Raptor

Legenda mezi legendami. Ten nejprodávanější pick-up v historii. Přídomek Raptor hovoří za vše. Jedná se o speciální specifikaci se zlepšenými terénními schopnostmi. Bohužel už klasický osmiválec vystřídal Ecoboost V6. Objem 3,5 litru a dvojté přeplňování je zárukou 450 koní.

Ford F-150 Raptor

Nissan Navara

Tento vůz se pohybuje na tenké linii mezi offroadem a SUV. Jeho nejnovější generace se poměrně snížila a větší důraz je kladen na komfort. Stále ale disponuje obrovskými blatníky a výraznou maskou chladiče. Nejvyšší výkon poskytuje diesel 2,3 l. A to 190 koní.

Nissan Navara

Chevrolet Colorado ZR2

Tohle je téměř absolutní novinka. A firma Chevrolet si na něm dala opravdu záležet. Disponuje uzamykatelnými diferenciály, moderním podvozkem a výkonem 308 koní. I zde výkon zajišťuje V6.

Chevrolet Colorado ZR2

Jeep Wrangler

Wrangler je legendou mezi offroady. Je to takový praděda, který každým rokem mládne a získává nové schopnosti. Vybrat si ho můžete v množství specifikací a verzí. Má vše, co by měl mít. Velká kola, pohon všech kol, vysoký točivý moment a odolnost.

Jeep Wrangler

Zdroj foto:

YouTube.com
Autocar.co.uk
Motor1.com
Trucks.com
CarandDriver.com

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here