Nákup dieselů se teď v Německu vyplatí. Šly s cenou razantně dolů

0
792
diesel název
Zdroj foto: buyacar.co.uk

Prodej nových dieselových vozů v Německu za poslední rok rapidně klesl. To mělo za následek také snížení ceny u ojetých dieselových automobilů.

Neblahý vliv na životní prostředí přiměl Němce kupovat benzinové vozy

Podle aktuální situace mají lidé obavu z možných zákazů jízdy se svými staršími dieselovými vozy do center velkých metropolí. O tom, zda zákaz vyjde v platnost nebo ne, se bude projednávat příští týden v úterý u nejvyššího správního soudu. Pokud by soud potvrdil zákaz vjezdu vozů do velkých měst, zejména starší dieselové vozy by majitelé museli s největší pravděpodobností prodat

V Německu se také rozmohla osvěta o stálém zhoršování kvality ovzduší a stoupá tak povědomí o škodlivosti oxidu dusičitého, na kterém se podílí právě dieselové motory. Mezi Němci tak koluje obava o dopadu oxidu dusičitého na jejich zdraví a to se promítá také na prodeji nových dieselových motorů, o které není zájem.

Loni klesl prodej dieselů o 38,8 procent. Prodej benzinových agregátů stoupl na 57,7 procenta. V posledních měsících je pokles stále viditelnější. Třeba v lednu prodej dieselových vozů klesl o třiatřicet procent v porovnání s minulým rokem, kdy se prodalo v tom samém měsíci pětačtyřicet procent dieselů.

Zdroj foto: buyacar.co.uk

Výrazně klesá poptávka po ojetých dieselových vozech

Znatelně klesá také poptávka po ojetých vozech s dieselovým agregátem. Situaci zmapoval internetový prodejce vozů Autoscout24, který udělal u svých zákazníků anketu s dotazem, který vůz by si v současnosti pořídili. Jen 15% dotázaných by si pořídilo ojeté dieselové auto.

V německé republice je registrováno kolem patnácti milionů dieselových vozů, ale pouze 2,7 milionu splňuje nejpřísnější normu Euro 6. Pokud vyjde v platnost zákaz vjezdu dieselovým motorům do téměř čtyřiceti měst, řada majitelů naftových motorů by svá auta prodala za dramaticky nižší cenu.

Německo stanovuje povolený limit 40 mikrogramů NO2 na metr krychlový v ročním průměru. Nejhorší situace je v Mnichově, kde měří v průměru 78 mikrogramů, ve Stuttgartu je průměrně 73 mikrogramů a Kolíně nad Rýnem průměrně měří 62 mikrogramů. Znečištění ovzduší má fatální vliv na zdraví občanů, kde ročně zemře asi 6000 lidí na kardiovaskulární onemocnění a krevního oběhu, vyvolané právě oxidem dusičitým.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here