Český vůz pro čínský trh

0
837

České auto, které se bude prodávat pouze v Číně? Ano, to je nová Škoda Kamiq. Je to vůz patřící do kategorie SUV a jeho cena se bude kolem 300 000 Kč. Jedná se o jeden z tajemných modelů, které byly ukázány na čínské prezentaci automobilky Škoda. Mimo dnes již známý Kodiaq a Karoq zde byly modely označené písmeny K a Q. Takže Kamiq je odkrytí písmena K. Nejspíš si říkáte, že vás moc nezajímá, protože stejně nemáte šanci si ho koupit. Co si teda česká automobilka pro Čínu připravila?

škoda kamiq

Cíl je modernizovat vozový park Číny

Svými rozměry se jedná spíše o kompaktní SUV. Přesněji o zvýšený kombík. Ono to taky nemůže být překvapivé, jen si vzpomeňme na ty malinké přelidněné uličky čínských měst. Přesně tam se Kamiq bude pohybovat. Jeho úkolem je postupně odstranit zastaralé vozy z těchto ulic. A že jich tam je. Miliony a miliony. Prioritou proto nejsou nejnovější vymoženosti a technologie, nýbrž moderní vzhled a ekologická šetrnost.

Škoda Kamiq

Srovnejme si ho s Karoqem

Jak Kamiq obstojí při srovnání s Karoqem? Již bylo řečeno, že jde o menší vůz. Při srovnání je o 7 centimetrů užší, ale o jeden centimetr delší. Základem tohoto vozu je stará platforma PQ34. Tu tak sdílí s první generací Octavie nebo čtyřkovým Golfem. Základ navíc je shodný s Volkswagenem Lavida. Je otázkou, proč bylo použito tohoto zastaralého řešení. Nejpravděpodobnější odpovědí je potřeba snížit cenu. Je menší, což usnadní kormidlování v ulicích a snižuje celkové náklady.

Měl by u vás šanci?

Ani při čtení podrobností o motorizaci vám nedostupnost tohoto vozu líto nebude. Pohánět ho bude čtyřválec s objemem 1,5 litru. Bude disponovat 110 koňmi. Žádný sprinter. Cena základního modelu tedy začíná na 291 200 Kč. To je pro zajímavost 90 000 yuanů. A prodávat se začne již v červnu. Myslíte, že by měl tento vůz schopnost obstát v konkurenci na evropském trhu? Nebo ho nezachrání ani nízká cena? Koupili byste si Kamiqa za cenu pod 300 tisíc?

Škoda Kamiq

Zdroj foto: CarNewsChine.com

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here