Opel rozšíří svou modelovou řadu o osm nových kousků!

0
497
Zdroj foto: carsnev2018.com

Automobilka Opel chystá do roku 2020 osm nových modelů. Se třemi se ale v budoucnu budeme muset rozloučit.

Opel rozšiřuje nabídku

Německý výrobce vozů Opel potvrzuje hned tři novinky, které dorazí do roku 2020. Ze všeho nejdříve se představí nová generace malého vozu Corsa, který bude nově postavený na platformě skupiny PSA. Navíc se tento model brzy objeví také v elektrické verzi.

Už příští rok se na trh dostane nová verze Vivaro, a to jak v užitkové tak osobní variantě. I tato varianta bude postavena na platformě PSA, kterou bude sdílet s modely Peugeot Traveller/Expert a Citroën Jumpy/SpaceTourer.

V roce 2020 se dočkáme nové, již druhé generace velmi populárního malého SUV Mokka X, která by podle odhadů automobilky měla zvýšit celkové prodeje SUV. Cílem automobilky je pak do roku 2021 posílit podíl SUV na jedny z nejprodávanějších typů vozů a to ze současných 25 procent na čtyřicet procent. Zároveň bude chtít novou Mokku odlišit od přibližně stejně velkého modelu Crosslandu X. Potom bychom se mohli dočkat většího SUV Grandland X. Kdy se modely na trhu ukážou je zatím ve hvězdách. Zástupci značky tvrdí, že následující dva roky ale s největší pravděpodobností to nebudou.

Zdroj foto. carsnew2018.com

Opel sází na elektromotory

I Opel sází na elektrofikaci svých stávajících modelů. První model, který získá elektrofikaci je již zmíněná nová verze Corsy. Dříve značka informovala o tom, že plug-in hybridní agregát dostane také Grandland X, který by se mohl začít vyrábět už v roce 2019. Do konce roku 2020 pak Opel plánuje začít prodávat další čtyři elektrifikované modely a za čtyři roky na to už mají být v nabídce všechny modely s elektrickými pohony.

Opel bude lákat na nové modely

Automobilka se snaží své vozy pravidelně modernizovat, ty méně prodávané modely však z nabídky úplně vymizí. Půjde o modely Karl – u nás nenabízené mini-vozítko, Adam a Cascada ve verzi kabriolet. Tyto modely budou v prodeji do konce roku 2019.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here