Škoda Vision E bude i ve verzi kupé!

0
451
Zdroj foto: skoda-auto.cz

První elektrické SUV od Škody přijde už zanedlouho. Automobilka už chystá dokonce další karosářskou verzi, tentokrát jako kupé. Víme, jak bude vypadat!

Škoda vsází na budoucnost poháněnou elektřinou

Mladoboleslavská automobilka svými moderními vozy mezi nejužší konkurencí nezahálí a tak není divu, že v konkurenčním boji tvrdě odpovídá chystaným elektrickým SUV, známým pod jménem Vision E. Už příští rok představí Škoda své první mini elektrické auto Škoda eCitigo a následující rok přijde dlouho očekávaný Vision E.

Zdroj foto. skoda-auto.cz

Moderní SUV kupé

Současné trendy lákají zákazníky na sportovně laděné SUV kupé. Výchozí varianta konceptu nabídne nový, dynamicky koncipovaný model. U naší mladoboleslavské automobilky už půjde o druhý takový model, prvním je Škoda Kodiaq GT, který se bude prodávat primárně na čínský trh.

Vision E bude postavený na nově vyvinuté platformě MEB. Tato varianta nabízí použití pro elektrické motory. Akumulátory nabídnou dojezd kolem 500 kilometrů, v závislosti na stylu jízdy a povětrnostním vlivům. Do budoucnosti pak automobilka počítá s modelem RS, nabízející vysoký výkon.

Vision E doplní mezeru mezi Karoqem a Kodiaqem

Vision E a Vision E kupé se postaví velikostně mezi nejnovější verzi Karoqu a Kodiaqu. Cenově se bude přibližovat k dražší variantě Kodiaqa. Design elektrických SUV bude odpovídat studii Versi E, zvláště co se týče předních designových linií a interiéru. Nebude chybět moderní “plovoucí” displej multimediálního systému, který se dnes objevuje ve všech moderních interiérech.

Zdroj foto: skoda-auto.cz

Škoda logicky sníží emise značky

Elektromobily budou mít velmi důležitou funkci, co se týče emisních norem. Ty budou strategicky snižovat celkové emise produkované novými modely Škody a navíc se automobilka, servis i prodejci budou na nových modelech učit novou éru elektromobility.

V roce 2025 totiž chce naše mladoboleslavská automobilka prodávat hned šest elektromobilů. Ty navíc doplní čtyři hybridy a plug-in hybridy, které odstartuje už příští rok nový Superb PHEV.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here