Historie automobilky Citroën

Historie automobilky Citroën ✔ | Francouzská automobilka Citroën patří do koncernu PSA Peugeot Citroën. Vytvořili první automobil, který byl schopen přejet Saharu. V dnešní době jsou jedni z předních inovátorů pohonu automobilů. Tato automobilka s dvojitým šípem ve znaku je však úspěšná i ve světě automobilových závodů. Jedná se o celosvětově rozšířenou automobilku, která zaměstnává dělníky v 70 zemích světa.

Citroen

Raketová výroba Citroën

Citroën byl založen majitelem muniční továrny. Jmenoval se André Citroën. Vydal se směrem výroby hospodárných a silných vozů. Jako první byl představen Type A. Stalo se tak v roce 1919, a ještě téhož roku bylo vyrobeno 2810 kusů tohoto vozu. To znamená, že každý den vyrobili 30 vozů. Během dalšího roku se těchto vozů prodalo přes 12 000 kusů. V roce 1922 byl představen vůz, který byl jako první v historii automobilismu schopný přejet poušť Saharu. O třináct let později převzala firma Michelin vedení nad automobilkou. V roce 1976 se Citroën stal součástí koncernu PSA Peugeot Citroën, jehož částí je i dnes.

V dnešní době prodává automobilka Citroën téměř 1,3 milionů vozů ročně. Jen v Evropě má automobilka hned několik výrobních závodů. Jeden z nich se nachází i na Slovensku. Najdete je také v Itálii, Portugalsku a dalších. Vozy se produkují i v Číně a Argentině.

Cestou hybridu i závodní stopa

Značka Citroën v dnešní době přichází s moderními technologiemi, které mají za úkol snížení spotřeby klasických fosilních paliv. Jednou z těchto technologií je hybridní systém, který je založen na spolupráci benzínového motoru a stlačeného vzduchu. Vůz opatřen touto technologií je schopen dosáhnout spotřeby 2 litry na 100 kilometrů. Vozy se značkou Citroën slaví velké úspěchy i na závodním poli. Na vrcholných stupních se s nimi můžete setkat na šampionátu WRC a ERC.

Rally Wrc Citroen Earth 2009

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?