Historie automobilky Citroën

Historie automobilky Citroën ✔ | Francouzská automobilka Citroën patří do koncernu PSA Peugeot Citroën. Vytvořili první automobil, který byl schopen přejet Saharu. V dnešní době jsou jedni z předních inovátorů pohonu automobilů. Tato automobilka s dvojitým šípem ve znaku je však úspěšná i ve světě automobilových závodů. Jedná se o celosvětově rozšířenou automobilku, která zaměstnává dělníky v 70 zemích světa.

Citroen

Raketová výroba Citroën

Citroën byl založen majitelem muniční továrny. Jmenoval se André Citroën. Vydal se směrem výroby hospodárných a silných vozů. Jako první byl představen Type A. Stalo se tak v roce 1919, a ještě téhož roku bylo vyrobeno 2810 kusů tohoto vozu. To znamená, že každý den vyrobili 30 vozů. Během dalšího roku se těchto vozů prodalo přes 12 000 kusů. V roce 1922 byl představen vůz, který byl jako první v historii automobilismu schopný přejet poušť Saharu. O třináct let později převzala firma Michelin vedení nad automobilkou. V roce 1976 se Citroën stal součástí koncernu PSA Peugeot Citroën, jehož částí je i dnes.

V dnešní době prodává automobilka Citroën téměř 1,3 milionů vozů ročně. Jen v Evropě má automobilka hned několik výrobních závodů. Jeden z nich se nachází i na Slovensku. Najdete je také v Itálii, Portugalsku a dalších. Vozy se produkují i v Číně a Argentině.

Cestou hybridu i závodní stopa

Značka Citroën v dnešní době přichází s moderními technologiemi, které mají za úkol snížení spotřeby klasických fosilních paliv. Jednou z těchto technologií je hybridní systém, který je založen na spolupráci benzínového motoru a stlačeného vzduchu. Vůz opatřen touto technologií je schopen dosáhnout spotřeby 2 litry na 100 kilometrů. Vozy se značkou Citroën slaví velké úspěchy i na závodním poli. Na vrcholných stupních se s nimi můžete setkat na šampionátu WRC a ERC.

Rally Wrc Citroen Earth 2009

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?