Audi představuje novou elektrickou eQ1

0
464
Zdroj foto: pravda.sk

Audi představuje svou další novinku ze světa kompaktních SUV. Tentokrát půjde o model eQ1 v elektrické podobě, který bude mít náhon na zadní nápravu.

Audi rozšiřuje svou modelovou řadu

Audi plánuje nabídku svých vozů maximálně rozšířit o elektrické pohony. Do roku 2025 bude k dispozici 12 vozů s čistě elektrickým pohonem. Jako první se už zanedlouho představí elektrikou poháněný SUV e-tron a z něj odvozeným, sportovně laděným crossoverem e-tron sportback a sportovní gran turismo e-tron GT. Nově je v plánu rozšíření nabídky o model eQ1.

eQ1 jako čistě elektrické SUV

Ingolstadtská automobilka v současné chvíli plánuje nabídnout zákazníkům vůz, postavený na platformě MEB, speciálně navržené pro elektromobily. Tato zpráva, která unikla přímo z továrny jasně napovídá tomu, že další vůz, který automobilka světu představí, bude poháněn čistě elektrickým motorem. Platforma MQB nabízí možnost použití konvenčního agregátu. Tyto modely mají pak pohon zadních kol. Modely MEB, tedy vozy poháněné čistě elektrickým motorem budou poháněny na zadní nápravu kvůli celkovému vyvážení vozu.

Model City Q

Automobil se čtyřmi kruhy ve znaku s označením City Q bude trendy městským SUV s praktickými rozměry a prostornější kabinou. Designéři dostali nelehký úkol, pro tento vůz vymyslet neotřelý a dobře zapamatovatelný design.

Už v příštím roce na autosalonu v čínském Šanghaji bychom se mohli dočkat studie nové eQ1. Místo pro představení čistě elektrického SUV je dalším logickým marketingovým tahem automobilky. Čína patří totiž kromě nejlidnatější země světa také k zemím, které nejvíce vítají vozy na elektrický pohon.

Pracovní název Q1

Audi často používá pro své nové modely označení Q1. Už v roce 2014 jsme si mohli všimnout tohoto označení pro nové SUV, které nakonec dostalo označení Q2. Už tedy museli mít v automobilce jasno, že do budoucna postaví ještě menší SUV, než na kterém v té době konstruktéři pracovali. Navíc se teď hojně spekuluje o přepracování stávajícího modelu A1, který získá o něco větší světlou výšku a i ta by mohla nést označení Q1 nebo Audi A1 Allroad.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here