Jaguar se stane prodejcem čistě elektromobilů!

0
491
Zdroj foto: jaguarusa.com

Britská automobilka Jaguar, známá svými super luxusními a rychlými vozy, zvažuje, že se do deseti let stane výhradním prodejcem čistě elektrických vozů!

Jaguar jde vstříc budoucnosti

Vedení značky Jaguar podle nejnovějších informací přišlo s novou strategií, která v budoucnosti nepočítá se spalovacími motory. V příštích pěti až sedmi letech by si noví majitelé Jaguaru mohli svůj nový vůz vybrat výhradně ve verzi elektromobilu.

Elektromobilitu odstartoval I-Pace

Není to tak dlouho, co se světu ukázala žhavá novinka s názvem I-Pace. Jde o elektromobil, který vedle sebe brzy přivítá další elektrickou novinku. Do dvou let má značka představit luxusní sedan, nahrazující stávající model XJ. Tento automobil bude přímo cílit na konkurenční Porsche Taycan nebo Teslu Model S. Tým konstruktérů však chystá pro své zákazníky nové, dynamické jízdní vlastnosti, což má přinést do světa elektrovozů i zarputilé zastánce spalovacích motorů.

Jaguar se chystá jít cestou elektromobility a už delší dobu to není žádným tajemstvím ani překvapením. I-Pace se už nyní pyšní pozitivními ohlasy ze všech koutů světa. Značka se navíc chlubí dobrými výkony na elektrických formulích. Všechny tyto aspekty jsou skvělým marketingovým tahákem.

O tom, že se co nevidět u Jaguaru rozloučíme se spalovacími agregáty také svědčí fakt, že značka nemá kvůli nedostatečným prodejům aktuální modelové řady, kterými by mohla cílit na nové zákazníky.

Továrna v Bromwich v současnosti pracuje díky nízkým poptávkám jen tři dny v týdnu a podle světových odhadů letos prodala více modelů i konkurenční Tesla, která se dlouhodobě potýká s výrobními problémy. Elektromobilitou si chce Jaguar zajistit slibnější budoucnost, což se díky modelu E-Pace s největší pravděpodobností stane. E-Pace se velmi rychle vyšplhal na druhé nejprodávanější auto značky, na prvním místě je větší F-Pace.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here