Modernizovaný Range Rover Chieftain představuje sílu pod kapotou

0
877
Range Rover
autor fotografie: jensen-sales.com

Range Rover Chieftain se představuje jako moderní čtvrtá generace, která propůjčuje svému designu klasický minimalistický styl s nejmodernější technologií

Dávná historie se snoubí s moderními trendy

Range Rover a jeho první generaci vozů si můžeme pamatovat pod označením Classic, kdy na trh vstoupil se svou třídveřovou verzí už v roce 1970. Celých jedenáct let trvalo, než si zákazníci mohli koupit klasickou pětidvéřovou verzi. Tuto podobu si pak automobilka nechala až do roku 1996. Druhá generace vozu se dostala na trh v roce 1994 a do roku 1996 si zákazníci mohli vybrat z třídveřového nebo pětidvéřového typu karoserie.

autor fotografie: jensen-sales.com

Dlouho očekávaná modernizace Range Roveru

Konečně se Range Rover dočkal modernizace, kterou nabízí britská společnost Jensen International Automotive. Tak se u široké veřejnosti proslavila mimo jiné díky renovacím a modernizacím GT značky Jensen a nyní rozšiřuje svou nabídku o tradiční britské SUV s názvem Chieftain.

Společnost se nechává slyšet, že je Range Rover Chieftain téměř od základů nově postaveným vozem. Karoserie, která se použila pro přestavbu, byla pečlivě očištěna od všech nedostatků a následně usazena na rám s komponenty podvozku, původem z modelu Land Rover Discovery 3.

autor fotografie: jensen-sales.com

O pohon se stará přeplňovaný vidlicový osmiválec LSA o objemu 6,2 litru s výkonem 415 kW a 564 koňských sil, točivým momentem 747 N.m, který byl v minulých letech montován do Cadillacu CTS-V.

Společnost Jensen International Automotive se kromě modernizace motorizace zaměřila také na interiér, u kterého se snažila zachovat co nejvíce z původní verze, avšak posádce dopřává nutný nádech pohodlí. Jednoduché a přehledné ovládání elektroniky pomocí tlačítek doplňuje také moderní multimediální systém se satelitní navigací a barevným, dotykovým displejem. Modernizací prošla také sedadla, která jsou potažena jemnou kůží.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here