Nová Škoda Fabia – první náčrt faceliftu je tady!

0
1265
škoda fabia
autor fotografie: autorevue.cz

Škoda Auto láká své fanoušky první skicou na modernizovaný vzhled Škody Fabia. Poprvé se s ní můžeme setkat již v březnovém autosalonu v Ženevě!

V pondělí potvrdila Škoda účast své modernizované Fabie na ženevském autosalonu. Dnes už automobilka ukázala světlu světa první skicu designového nástřelu toho, na co se můžeme v Ženevě těšit. Jedná se zatím pouze o kresbu, na kterou Škoda láká své fanoušky. A daří se jí to!

Moderní facelift s typickými rysy značky

Jak tomu bývá u Škody zvykem, každý facelift je připraven tak, aby zanechal původní rysy vozu. Nikterak tomu není ani u nové Fabie. Na nákresu si můžeme všimnout užších diodových světlometů a jemně poupravené masky chladiče. Prolisy na kapotě dávají vozu sportovnější nádech, stejně tak, jako ostré hrany lemující boky vozu. Vzhled zadní části se sportovně laděnými nárazníky je doplněn o diodová koncová světla. Automobilka se nechává slyšet, že se budeme moci těšit také na nové Simply clever řešení, podrobnosti se dozvíme do prvního představení vozu.

autor fotografie: autorevue.cz
autor fotografie: autorevue.cz

Interiér je velkou neznámou

Mladoboleslavská automobilka zatím neposkytla informace o interiéru, proto se můžeme zatím domnívat, že půjde především o změny přístrojové desky a infotainmentu, který doteď vsázel na klasická tlačítka. Malou modernizací projde zcela jistě klimatizace, která se u současných prodávaných vozů nabízí jen jako jednozónová.

Inovace pod kapotou

Podle dostupných informací dojde s největší pravděpodobností k vyškrtnutí tříválce 1,4 TDI. Litrové TSI zůstane s možností výběru dvou výkonnostních řad. Vyšší výkon by mohla Fabia převzít od aktuálně prodávané Octavie, tedy 85 kW. Podle předpokladů bychom se také mohli těšit na patnáctistovku TSI, která ve Fabii objeví při mezigenerační proměny za dva roky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here