Historie automobilky Cadillac

Historie automobilky Cadillac | Jedna z amerických automobilových legend. Automobilka Cadillac. Založena byla konstruktérem jménem Henry Martin Leland. Své znalosti s výrobou kvalitních produktů mohl ihned přenést do produkce automobilů. Své zkušenosti získal ve zbrojovce ve Springfieldu (nejspíš to nebyl Springfield ze seriálu Simpsonovi). Začal produkcí motorů, které dodával automobilce Oldsmobile. V roce 1902 převzal do své správy i v té době krachující Henry Ford Company. Tu dokázal proměnit na úspěšnou a prosperující firmu. Dne 22. srpna 1902 tak vznikla Cadillac Automobile Company.

CAdillac

Množství prvenství automobilky Cadillac

Úplně první vůz s označením Cadillac byl model 10 hp. Označení značí množství koní, kterými vůz disponoval. I během doby předválečné a meziválečné přicházela značka stále s novými inovacemi vylepšeními. Roku 1910 představila první uzavřený vůz a o dva roky později začala do svých vozů montovat elektronický startér a elektronické svícení. Cadillacu patří také další prvenství. Tím byl motor s chlazením vodou. Jednalo se o osmiválec s výkonem 70 hp. Byl schopen dosáhnout rychlosti 100 km/h. O patnáct let později přišel motor s dvojnásobnou silou.

Ropná krize

Poválečné modely jako DeVille a Eldorado už disponovaly různými luxusními prvky. Nechyběly velké chromované části, panoramatická přední skla a charakteristická velká ploutev. V této době se vozy Cadillac prodávaly až po 200 tisících kusů ročně. Problém nastal v 70. letech s nastalou ropnou krizí. Automobilka se na tuto změnu adaptovala a začala nabízet vozy s úspornějšími motory. Například model Seville. I přes tyto úpravy šel prodej automobilů prudce dolů.

Stylové prvky moderních modelů

Po roce 2000 nastolila automobilka velké změny v designech svých vozů. Pojmenovali to Art&Science. Koncept zahrnuje vertikální světlomety, dominantní hranatou přední mřížku a ostré hrany. Nové modely se označují písmeny, které jsou pro mnohé matoucí. Produkují tak vozy CTS, XLR nebo DTS. Alespoň modely DeVille a Escalade disponují smyslupnými názvy, jež máte možnost si zapamatovat.

Cadillac

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?