Historie automobilky Cadillac

Historie automobilky Cadillac | Jedna z amerických automobilových legend. Automobilka Cadillac. Založena byla konstruktérem jménem Henry Martin Leland. Své znalosti s výrobou kvalitních produktů mohl ihned přenést do produkce automobilů. Své zkušenosti získal ve zbrojovce ve Springfieldu (nejspíš to nebyl Springfield ze seriálu Simpsonovi). Začal produkcí motorů, které dodával automobilce Oldsmobile. V roce 1902 převzal do své správy i v té době krachující Henry Ford Company. Tu dokázal proměnit na úspěšnou a prosperující firmu. Dne 22. srpna 1902 tak vznikla Cadillac Automobile Company.

CAdillac

Množství prvenství automobilky Cadillac

Úplně první vůz s označením Cadillac byl model 10 hp. Označení značí množství koní, kterými vůz disponoval. I během doby předválečné a meziválečné přicházela značka stále s novými inovacemi vylepšeními. Roku 1910 představila první uzavřený vůz a o dva roky později začala do svých vozů montovat elektronický startér a elektronické svícení. Cadillacu patří také další prvenství. Tím byl motor s chlazením vodou. Jednalo se o osmiválec s výkonem 70 hp. Byl schopen dosáhnout rychlosti 100 km/h. O patnáct let později přišel motor s dvojnásobnou silou.

Ropná krize

Poválečné modely jako DeVille a Eldorado už disponovaly různými luxusními prvky. Nechyběly velké chromované části, panoramatická přední skla a charakteristická velká ploutev. V této době se vozy Cadillac prodávaly až po 200 tisících kusů ročně. Problém nastal v 70. letech s nastalou ropnou krizí. Automobilka se na tuto změnu adaptovala a začala nabízet vozy s úspornějšími motory. Například model Seville. I přes tyto úpravy šel prodej automobilů prudce dolů.

Stylové prvky moderních modelů

Po roce 2000 nastolila automobilka velké změny v designech svých vozů. Pojmenovali to Art&Science. Koncept zahrnuje vertikální světlomety, dominantní hranatou přední mřížku a ostré hrany. Nové modely se označují písmeny, které jsou pro mnohé matoucí. Produkují tak vozy CTS, XLR nebo DTS. Alespoň modely DeVille a Escalade disponují smyslupnými názvy, jež máte možnost si zapamatovat.

Cadillac

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?