Alfa Romeo získá hybridní motor u zcela nového SUV!

0
1224
Alfa Romeo SUV
autor fotografie: motori.quotidiano.net

Alfa Romeo plánuje nový, sportovně-užitkový vůz, který bude přímým konkurentem Audi Q7. Pod kapotou budou dřímat na čtyři stovky koňských sil a mild hybridní technologie.

Největší vůz v historii značky

Nové SUV bude patřit mezi průkopníky velkých SUV italské automobilky Alfa Romeo. Velikostně má být tento vůz podobný Audi Q7 a možná se pochlubí sedmimístným provedením. Italští designéři i u takto velkého SUV úzce kopírují typický styl historie značky, chtějí docílit, aby jeho DNA bylo patrné již na první pohled.

Zatím první SUV italské automobilky Stelvio, je prvotřídní ukázkou výtvoru mistrů designérů, kterým se ponechání základních alfistických prvků opravdu povedlo. Důležitým kritériem pro nové SUV je také snížení emisních norem, které jsou v posledních letech velmi přísné. Do vínku mu přibude nová mild hybridní technologie.

Nové možnosti elektrifikace dohnaly už i Alfu Romeo

Stále větší poptávka pro rodinných SUV donutilo Alfu Romeo postavit velkoprostorový vůz. „Stelvio je ukázkou DNA Alfy Romeo. Proč tedy nepostavíme stejné auto ve větším balení? Musíme sáhnout po vhodné možnosti elektrifikace. Volba plug-in hybridu by vzhledem k naší filozofii mohla být problémem, ale například v nasazení 48 voltové palubní sítě vidíme vhodné řešení.“ vysvětluje Roberto Fedeli, přední technik Alfy Romeo.

Nové SUV oproti menšímu Stelviu bude mít delší rozvor a robustnější proporce. Přibude hmotnost kolem 200 kilogramů. O Jízdní vlastnosti se postarají inovativní technologie, i e-turbo, hmotnost proto nebude mít na řízení žádný vliv.

Automobilka spojila čtyřválec s osmačtyřiceti voltovou palubní sítí a novým e-turbem. S Hnací silou a nízkými emisemi jsou v Alfě spokojeni. Tuto kombinaci konstruktéři neváhají pustit do výroby, přičemž chtějí u dvoulitrového turbodieselu dosáhnout výsledku výkonu v rozmezí od 350 do 400 koňských sil. Tento prototyp motoru je již v automobilce testovaný na simulátoru a výsledky jsou maximálně uspokojivé. Na nové SUV si budeme muset ještě asi dva roky počkat. S největší pravděpodobností půjde o přímého konkurenta Audi Q7 nebo Volvo XC90

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here