Maserati chce zpět do Formule 1. Podaří se mu to?

0
1128
Formule 1, Maserati
Zdroj foto: thisisf1.com

Značka Maserati usiluje o návrat svých vozů do Formule 1. Podle dostupných informací se koncern Fiat Chrysler Automobiles chlubí zprávou, že se Maserati vrátí na trať stejně jako Alfa Romeo.

Alfa Romeo míří na tratě a Maserati si to líbit nenechá

Už v minulém roce se na světlo světa dostala informace, automobilka Alfa Romeo se vrátí v plné parádě opět na závodní okruhy Formule 1. Letos se dočkala velkolepého návratu a v jejích šlépějích chce jít také značka Maserati.

Značka Alfa Romeo se na závodní okruh dostane po dlouhých třiceti letech, a to po boku švýcarského týmu Sauber, který zajistí spolupráci na několika úrovních, včetně finanční a technické podpory.

Alfa Romeo Sauber F1 Team

Je oficiální název, pod kterým značka na závodech vystupuje pro letošní sezonu. Na trať budou puštěny dva vozy Alfy Romeo s motory Ferrari. Podle britského magazínu Auto Expres se do světa formule 1 má vrátit také značka Maserati. Ta by se mohla stát významným členem týmu Haas. I tyto vozy pak bude pohánět motor, převodovka a řízení značky Ferrari.

Půjde o snahu zviditelnit značku s trojzubcem u movitých zákazníků?

Značka Maserati má v plánu opět jezdit formuli 1 již několik let. Protože se do prestižních závodů dostala Alfa Romeo, Maserati chce jednoduše přispět k posílení pozic značky Ferrari, níspíše tedy koncernu Fiat Chrysler Automobiles vůči organizaci FIA.

Nostalgické vzpomínání

Maserati chce návratem vozů na trať zavzpomínat na silné časy automobilky. Dodnes populární jezdec Juan Manuel Fangio získal se svým vozem 250F hned dva tituly světa v letech 1954 a 1957. Stirling Moss o vozu tehdy prohlásil, že jde o nejlepší automobil pro Formuli 1 s motorem umístěným vepředu. Není proto divu, že si chce značka slávu a chuť vítězství v brzkých letech opět zopakovat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here