Mladí cestovatelé ocení Kawasaki Versys – X 300

0
716
Zdroj foto: visordown.com

Kawasaki Versys -X300 patří mezi lehká cestovní endura s moderním faceliftem, který ocení především mladí milovníci pohodlí.

Kawasaki rozděluje své motorky podle řidičského oprávnění

Společnost Kawasaki, zabývající se dlouhá léta výrobou a vývojem motocyklů, se v poslední době s velkou oblibou zaměřuje na rozdělení svých motorek podle skupin řidičského oprávnění a k tomu se ještě specializuje na pro jednotlivé věkové skupiny. Chce zkrátka oslovit širokou veřejnost, kterou si hodlá hýčkat od útlého věku.

Pro majitele řidičského oprávnění skupiny A2 jistě bude zajímavá cestovní motorka Versys-X300, která v nabídce ve své stáji doplňuje model Z300 a supersport Ninja 300, se kterou má stejnou motorizaci.

Odolná konstrukce a další vychytávky

Rám je vyrobený z vysokopevnostní oceli. Teleskopická vidlice o síle 41 milimetrů zajistí laserově přesnou jízdu. Vzadu je použitý centrální plynový tlumič. Motorka stojí na devatenáctipalcovém kole vepředu a sedmnáctipalcovém kole vzadu. Oku lahodící drátěná kola jsou obuta do pneumatik 100/90 a 130/80.

Zdroj foto: topspeed.com

Kawasaki modelem Versys X300 navazuje na svá velká cestovní endura, která si s oblibou kupují milovníci nevšedních výletů a dlouhých dovolených. Také u tohoto modelu najdeme super vychytávky. Potěší například extra velká palivová nádrž na sedmnáct litrů paliva nebo velké stavitelné plexisklo i pohodlné sedlo se stupňovitým tvarováním.

Plynulá a dynamická jízda

Motor o objemu 296 ccm je chlazený kapalinou a komunikuje s jezdcem prostřednictvím šestistupňové převodovky a antihoppingovou spojkou. Jak už jsme zmínili, stejný motor je ve sportovní Ninji 300, proto motorka nabídne dynamickou jízdu, slibující akceleraci už při nízkých otáčkách. Výkon motoru 29 kW a 39 koní při 11 000 otáčkách za minutu a točivým momentem 27 N.M při otáčkách 10 000 za minutu, bude vyhovovat všem mladým lidem, na které Kawasaki tímto modelem cílí.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here