Tesla Model Y jde do výroby už příští rok

0
689
Tesla model Y
Zdroj foto: greencarreports.com

Tesla slaví se svými vozy velké úspěchy. Není divu, že s předstihem pustí do dlouho očekávaného Modelu Y.

Tesla Model Y se začne vyrábět dříve

Dlouho očekávaný elektromobil americké značky Tesla, Model Y, se začne podle plánů vyrábět o několik měsíců dříve. První kusy budou v prodeji už příští rok. Automobilka ještě před časem odhadovala, že první vyrobené kusy budou v prodeji až v roce 2020, spíše později. Model Y bude postaven na platformě veleúspěšného Modelu 3, ale v karoserii typu SUV. Elon Musk věří, že o tuto novinku bude mezi zákazníky velký zájem.

Výroba Tesly Modelu Y bude odstartován v kalifornském závodě ve Fremontu. Tato továrna však velkou poptávku po již prodávaném Modelu 3 a nového Modelu Y nezvládne pokrýt. Elon Musk proto plánuje rozšířit výrobu do ostatních zemí. Velký potenciál vidí automobilka v Číně, kde se stávají elektromobily velkým trendem.

Model Y se bude vyrábět v počtu půl milionu kusů ročně

O automobilku Tesla je velký zájem a stále narůstá. Vozy jsou předvyprodané na několik měsíců dopředu. Proto chce zvládnout výrobu půl milionu kusů ročně. Pokud se společnost domluví s výrobou svých vozů v Číně, bude moci pomoci při výrobě několika desítek tisíc kusů za rok.

Automobilka už nyní tlačí na jednotlivé dodavatele. Tlak na časové lhůty s dodáním komponentů je další jasný signál, že se Muskovi skutečně podaří rozjet výrobu dříve. A jak bude Model Y vypadat? To je stále zahaleno velkým tajemstvím. Už minulý rok Musk na svých sociálních sítích uveřejnil siluetu vozu. Skica příliš informací veřejnosti neukazuje. Například zde chybí zpětná zrcátka, která jsou v moderních vozech nahrazena kamerami. Jestli s nimi automobilka nepočítá nebo jde o marketingový trik, zatím nevíme. Elon chce zřejmě své fanoušky překvapit. V každém případě vás budeme o dalším dění ohledně Modelu Y informovat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here