Mazda zmodernizovala CX-3 po faceliftu

0
886
Mazda CX 3
Zdroj foto: autoblog.com

Nová Mazda CX-3 přichází v omlazené podobě. Malý crossover bude hravým vozítkem nejen do města, ale také do přírody. K dispozici je nový lak a originální osmnáctipalcová kola.

Mazda CX-3 s pohonem všech kol

Japonská automobilka Mazda to se svými crossovery myslí opravdu vážně. Že to nejsou žádná ořezávátka, nasvědčuje omlazená verze CX-3, která má v této třídě jako alternativu pohon všech čtyř kol. Zvládne ostrý provoz velkoměsta, hravě si poradí i s horším terénem mimo silnici. K dispozici je buď manuální, nebo automatická převodovka. Moderní technologie přejala z Mazdy 2.

Mazda CX3
Zdroj foto: autoblog.com

Zajímavý a nezaměnitelný design dělá z vozů Mazda originální kousky, které nepřehlédnete a ani si nespletete s jinou značkou. Pro rok 2019 dostane Mazda CX-3 novou přední část, ačkoli byla v roce 2015 ve finálové trojice soutěže World Car Design. Po bocích přibyl plast v dekoru chromu. Velmi trendy působí lesklý černý potah sloupku B. Změn se dočkaly zadní světla s LED. Vůz je možné nově koupit ve speciální barvě “Soul Red Crystal” a osmnáctipalcovými koly.

Změn se dočkal také interiér

Do oka nám padne krásný multifunkční volant, zdobený chromovým prvkem ve spodní části a moderně pojaté budíky. Nový střední panel palubní desky působí velmi vzdušně a nekompromisně, stejně tak jako středový tunel. Ve středovém tunelu nechybí dva USB konektory pro nabíjení mobilních zařízení. Řidiči je nově mohou využít elektromechanickou parkovací brzdu, díky které přibylo více odkládacího prostoru. Potěší nová sedla i akustický komfort. V interiéru je nově použit materiál ve vzhledu semiše. Červená barva laku vozu se bude kopírovat také na ventilačních průduchách.

Mazda CX3
Zdroj foto: autoblog.com

Nově bude v nabídce inovovaný motor s obsahem 2.0 SkyActiv-G. Termíny, kdy se nová Mazda dostane do prodeje na evropském trhu a u nás, zatím nejsou známy.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here