Americká společnost Waymo přiveze do Evropy autonomní vozy

0
447
auto
Zdroj foto: cnbc.com

Autonomní vozy zatím v Evropě příliš prostoru nemají. Americká společnost však vidí na evropském trhu v oblasti autonomního řízení velkou budoucnost a zvažuje svůj příchod na místní trh.

Experimenty autonomní jízdy jsou nejlepší právě v Evropě

Americká společnost Waymo je dceřinou firmou koncernu Alphabet. Tato společnost hovoří nyní o expanzi do Evropy. Co to pro nás znamená?

Šéf společnosti Waymo John Krafcik říká, že na evropském trhu je spousta místa pro experimenty s autonomní jízdou. Chce zde také najít partnera pro svou zavedenou značku. Stráví tu nějaký čas pro zkoumání místního legislativního prostředí. „Pro Waymo je v Evropě příležitost k experimentům s odlišnými formami produktů a možná i s odlišnou strategií vstupu na trh,” dále konstatoval šéf společnosti Krafcik na kongresu Automotive News Europe v italském Turíně.

Taxislužba bez řidiče

Společnost Waymo připravuje svou vlastní taxislužbu s vlastním názvem, která bude nasazena v Arizoně do Phoenixu a v oblasti sanfranciského zálivu. Plány spustit autonomní taxislužbu už jsou téměř naplněny, prakticky se čeká jen na zvolení konkrétního data spuštění. „Je fér říci, že značka Waymo by v Evropě nebyla tak silná, jako některé jiné, zavedené značky.” Je jasné, že evropský trh je konzervativnější než americký, proto společnost hledá strategické plány pro expanzi do Evropy a s autonomním řízením chce začít pozvolna.

Autopilot společnosti Waymo najezdil už více jak 11 milionů kilometrů

Společnost Waymo není v autonomním řízení žádným nováčkem. Na americkém trhu už flotila testovacích vozů najezdila více jak sedm milionů mil, což je v přepočtu na kilometry asi 11,27 milionů. Nutno podotknout, že vozy nejezdily po uzavřeném testovacím okruhu, nýbrž po veřejných silnicích. Waymo má už partnery, kteří působí i na evropském trhu. Jedná se o společnosti Fiat Chrysler a Jaguar Land Rover. Techniku autonomního řízení testuje v modelech Chrysler Pacifica a Jaguar I-Pace.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here