Mini poodhaluje svůj budoucí eletromobil

0
442
Zdroj foto: mashable

První čistě elektrický vůz z továrny Mini dorazí na prodejní trh už v příštím roce. Automobilka konečně poodhaluje některé informace.

Mini na elektriku je realitou

Když se poprvé objevila zmínka o tom, že i Mini chystá své první elektrické vozítko, mnoho fanoušků této značky zůstalo na pochybách. Nyní však Mini poodhaluje některé informace o nastávající novince a musíme říct, že už se na něj začínáme hodně těšit!

Mini už příští rok chystá premiéru svého elektromobilu. Jak se bude jmenovat, je zatím velkým tajemstvím. Automobilka nám aspoň nastínila jeho vzhled. Jak se vám líbí?

Po internetové síti se v minulých dnech objevilo několik špionážních snímků, ke kterým Mini přihodilo několik oficiálních. Odhalení si však nechává až na samotné představení. Ale pro představu těch pár obrázků určitě stačí. První snímek naznačuje, že přední maska bude zcela zaslepená. Stejně je tomu u konceptů elektrických vozů jiných značek. „Tyto počáteční náčrty pro plně elektrické Mini představují vizi autentického designu, který vytváří most mezi historií značky a elektrickou budoucností,“ říká k mistrovskému dílu šéfdesignér Oliver Heilmer. Navíc prozradil, že elektrický pohon neubere z emocí a jízdní zábavy, kterou vozy Mini poskytují.

Nutná dávka extravagance

Nebylo by to Mini, aby své fanoušky nebavila od kol až po střechu. U ukázaného snímku rozhodně stojí za zmínku nově navržená kola pro elektromobil. Uvnitř kol je čtveřice nepravidelných obdélníků. Jeden z nich je podobně jako přední maska zaslepen a prodloužen až k logu automobilky uprostřed. Oba prvky, ať už maska nebo kolo, sjednocuje výrazné žluté ohraničení.

Změněné jsou také světlomety, ve kterých najdeme zajímavě řešené LED denní svícení. Ostré hrany nárazníků korespondují s prolisy na dveřích. Všimněte si zajímavě řešeného blatníku u zadní nápravy, který vtipně zakrývá karoserii a navazuje na prahy vozu. Tyto efektní prvky jsou vidět také v zadní části. Baví nás zadní světlomety, které disponují LED osvětlením ve tvaru britské vlajky.

Technické vychytávky jsou zatím pod pokličkou

Co se týče techniky, tam zůstává elektrické Mini zahaleno tajemnou rouškou. Lze ale předpokládat, že elektromobil dostane mírně upravený motor z konceptu BMW iX3. Zmiňovaný motor získal 70 kWh baterie s výkonem 201 kW a 270 koní. Baterie v Mini budou ale s největší pravděpodobností o něco menší.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here