BMW C1 jako autonomní motorka

0
1081
BMW C1
Zdroj foto: wheels.blogs.nytimes.com

BMW C1 se díky společnosti Ab Dynamics proměnila v autonomní motocykl, který se už prohání po zkušební ploše! Již brzy se dočkáme bezpečnější jízdy na motorce.

Autonomní systém bude chránit jezdce BMW C1

Autonomní vozy se už v plné síle testují nejen na okruzích, ale také v ostrém provozu. Během několika let by se měly dostat do prodeje také autonomní motorky. Jednou z nich bude možná model BMW C1, který právě nyní testuje své funkce na zkušebním okruhu.

Motorka BMW C1 je nyní testována jako autonomní motocykl díky systému od společnosti AB Dynamics. Na zkušební ploše testuje stabilitu, schopnost zatáčet i sledovat okolí.

Ptáte se, k čemu je autonomní systém v motorkách? Že už si jezdec neužije tu pravou zábavu? Autonomní systémy nemají mít funkci takovou, že na ní jezdec sedne a motorka jej sama odveze na místo určení. Naopak. Jezdec se bude dál věnovat svému řízení, motorka však bude sledovat jeho bezpečí. V praxi to znamená, že tenhle systém zabrání zbytečným nehodám motorkářů, které často končí fatálními následky.

Základem systému jsou součástky z RC modelů

Společnost AB Dynamics vyvinula systém na celkem jednoduchém principu. V jeho útrobách najdeme obyčejné součástky z RC modelů, které jsou doplněny nejmodernější technologií. Proto je pro testy vybrán motocykl s pevnou střechou nad sedadlem, do kterého se vejde spousta senzorů.

Vyvíjení autonomního systému je důležitým milníkem pro bezpečnost motorkářů. Testování bez řidiče je v současnosti nejdůležitějším krokem, který ukáže, jak bezpečný autonomní systém je a co bude potřeba ještě vylepšit. Celý vývoj autonomního systému pro motorky tak bude běh na dlouhou trať. Do té doby, než se systém dostane do prodeje, už snad budeme jezdit v autonomních vozech. Samořízená auta jsou už nyní na velmi pokročilé úrovni, a co nevidět budou homologovány pro ostrý provoz.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here