Elektrické Scirocco od Volkswagenu jako ID-Tech

0
603
Volkswagen scirocco
Zdroj foto: motivezine.com

Elektrifikace vozů Volkswagen by mohla v budoucnu otevřít dveře také Sciroccu, které už v současnosti v ceníku nenajdeme.

Bude model Scirocco od výrobce Volkswagen opět na scéně?

Velmi oblíbený sportovně laděný vůz Scirocco se už od roku 2017 neprodává. Nahradit by ho však mohl model jako ID-Tech. Elektrifikace automobilku Volkswagen pronásleduje už delší dobu, proto můžeme očekávat nástup již v současnosti neprodávaných modelů. Jedním z nich by mohlo být také Scirocco, které představil italský designér Antonio Paglia jako verzi ID-Tech.

volkswagen scirecco
Zdroj foto: motivezine.com

ID-Tech jako neotřelý supersporťák

Italský designér si s myšlenkou návratu Scirocca pohrával tak dlouho, až navrhl koncept ID-Tech. Je to sporťák par excellence! Vozu dominuje super široký postoj a robustní blatníky, které dokonale odvedou pozornost od běžně prodávaného klasického pětidvéřového hatchbacku. Antonio Paglia do svého vozu vměstnal čtyři plnohodnotné sedačky a po bocích jsou patrné po důkladnějším prozkoumání dva páry dveří. Ty mají posádce dopřát komfortní nástup i na zadní sedadla. Při návrhu vozu ID-Tech se designér inspiroval konceptem Volkswagen Futura z roku 1989. Představený model se ovšem velmi podobá Sciroccu, vyráběného do roku 2017. Scirocco se prodávalo pouze ve třídveřové karoserii.

Koncept bude poháněn elektrickým motorem

Koncept ID-Tech bude poháněn podle designéra čtyřmi elektromotory, umístěnými na všech kolech. Takto osazené motory by vozu mohly dodat super sportovní zážitky z každé jízdy, protože by řídící elektronika mohla lehce dávkovat výkon na každé kolo a tím docílit dokonalé přilnavosti vozu i v ostrých zatáčkách. Do vozu jsou použity také moderní bezvzduchové pneumatiky s nano-membránou. Kola budou mít speciální systém brzdění a zatáčení, bližší informace však designér neposkytl.

Volkswagen scirocco
Zdroj foto: motivezine.com

Koncept hraje Volkswagenu do karet

Designér Antonio Paglia dal automobilce Volkswagen skvělou příležitost, jak dostat zpět do prodeje tolik oblíbené Scirocco a zároveň dostat značku zpět do rallye. Designér totiž přichystal soutěžní verzi svého konceptu s logy oblíbeného energy drinku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here