Elektrické Scirocco od Volkswagenu jako ID-Tech

0
13
Volkswagen scirocco
Zdroj foto: motivezine.com

Elektrofikace vozů Volkswagen by mohla v budoucnu otevřít dveře také Sciroccu, které už v současnosti v ceníku nenajdeme.

Bude model Scirocco opět na scéně?

Velmi oblíbený sportovně laděný vůz Scirocco se už od roku 2017 neprodává. Nahradit by ho však mohl model jako ID-Tech. Elektrofikace automobilku Volkswagen pronásleduje už delší dobu, proto můžeme očekávat nástup již v současnosti neprodávaných modelů. Jedním z nich by mohlo být také Scirocco, které představil italský designér Antonio Paglia jako verzi ID-Tech.

volkswagen scirecco
Zdroj foto: motivezine.com

ID-Tech jako neotřelý supersporťák

Italský designér si s myšlenkou návratu Scirocca pohrával tak dlouho, až navrhl koncept ID-Tech. Je to sporťák par excellence! Vozu dominuje super široký postoj a robustní blatníky, které dokonale odvedou pozornost od běžně prodávaného klasického pětidvéřového hatchbacku. Antonio Paglia do svého vozu vměstnal čtyři plnohodnotné sedačky a po bocích jsou patrné po důkladnějším prozkoumání dva páry dveří. Ty mají posádce dopřát komfortní nástup i na zadní sedadla. Při návrhu vozu ID-Tech se designér inspiroval konceptem Volkswagen Futura z roku 1989. Představený model se ovšem velmi podobá Sciroccu, vyráběného do roku 2017. Scirocco se prodávalo pouze ve třídveřové karoserii.

Koncept bude poháněn elektrickým motorem

Koncept ID-Tech bude poháněn podle designéra čtyřmi elektromotory, umístěnými na všech kolech. Takto osazené motory by vozu mohly dodat super sportovní zážitky z každé jízdy, protože by řídící elektronika mohla lehce dávkovat výkon na každé kolo a tím docílit dokonalé přilnavosti vozu i v ostrých zatáčkách. Do vozu jsou použity také moderní bezvzduchové pneumatiky s nano-membránou. Kola budou mít speciální systém brzdění a zatáčení, bližší informace však designér neposkytl.

Volkswagen scirocco
Zdroj foto: motivezine.com

Koncept hraje Volkswagenu do karet

Designér Antonio Paglia dal automobilce Volkswagen skvělou příležitost, jak dostat zpět do prodeje tolik oblíbené Scirocco a zároveň dostat značku zpět do rallye. Designér totiž přichystal soutěžní verzi svého konceptu s logy oblíbeného energy drinku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here