Harley-Davidson Freewheeler: povedená tříkolka pro pohodáře

0
2774
harley davidson Freewheeler
Zdroj foto: harley-davidson.com

Harley-Davidson Freewheeler patří mezi pohodové stroje, které na sebe strhnou lavinu pozornosti. Disponuje komfortem i skvělými jízdními vlastnostmi.

První tříkolka od Harley-Davidson vznikla již v roce 1912. Měla tehdy dvě kola vpředu a za tu dobu ušla pořádný kus cesty. Pro někoho jsou tříkolky úletem, pro někoho pohodová vychytávka, se kterou projedete světa kraj a všude vzbudíte pozornost. Tříkolka zkrátka není pro každého.

Znáte předchůdce Freewheelera?

Vznikl už v roce 1932, bylo to ale pouhé servisní vozidlo “servi car.” Už mělo ale kola vzadu a mezi nimi gigantický úložný prostor. Tento prototyp tříkolky se prodával až do roku 1973, velký návrat se konal v roce 2009, kdy přišel podobný stroj s názvem Tri Glide Ultra Classic. Od té doby zase uběhlo spousty let a v roce 2014 vznikl v dílně Harley-Davidson projekt Rushmore, který si pohrával s myšlenkami, vyrábět motorky pro příznivce této značky v podobě lehkých tříkolek. Téhož roku vznikl model Freewheeler.

Freewheeler přitahuje pozornost úplně všude

Freewheeler patří mezi výrazné stroje, za kterým se otočí i nepříznivec. Opticky odlehčená Tri Glide má velmi nízko posazené sedlo, robustní 49 milimetrovou vidlici zdobí falešné středové světlo. Masivní oplechování a použití štíhlého sportovního devatenáctipalcového kola dělá z Freewheelera trendy mašinu, která navzdory typickým charakteristickým rysům značky Harley-Davidson působí svěže a moderně. Vzadu najdeme spoustu místa v uzamykatelném zavazadelníku, extra široké blatníky a další stylové prvky.

Jízdní vlastnosti

S naprostým přehledem se Freewheeler dá řídit jednou rukou. Jízda po nerovnostech tomu stroji vůbec nevadí! Hravě zdolá i jízdu po louce a přeje i nějaký ten kořen. O pohon se stará motor Milwaukee-Eight 107 s objemem 1745 cm,3 krouticí moment 150 N.m. při 3250 otáčkách dává pomocí mohutného klínového řemene pohon na zadní kola. Oproti svému předchůdci je motor pocitově silnější a dynamičtější. Hlava schovává čtyři ventily, dvě zapalovací svíčky, prostor pro výfukové ventily je chlazen kapalinou.

Tříkolka jako stvořená na cesty

Jak už bývá naším zvykem, zaměřujeme se na pohodlí spojené s dlouhým cestováním nebo několikadenními výlety po krajině Evropy. Ani zde neuděláme výjimku. Freewheeler díky svým skvělým jízdním vlastnostem, neuvěřitelně jednoduchým ovládáním, dynamickým motorem a skvělým tahem, dává jezdci super komfort na všech zpevněných komunikacích. Pokud hledáte tříkolku s tuhým charakterem, Freewheeler je pro vás jako stvořený.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here