Nová Kia Cee´d: odhalení dlouho očekávaného polo-kombi je tady

0
1068
Kia Ceed combi
Zdroj foto: auto.pravda.sk

Na prezentaci nové generace Cee´du v Mnichově byly odhaleny veškeré informace o modelu. Co všechno nám vůz nabídne?

Cee´d je pro automobilku nejvýznamnější vůz

Pokud měla Kia v roce 2006 podíl na evropských trzích 1,5%, loni byl dvojnásobně vyšší. Za úspěchy automobilky může právě Cee´d.

O něco nám povyrostl a zkrásněl

Jeho výroba trvá od roku 2006 a letos se dočkal v pořadí již třetí, mezigenerační proměny. Na novém designu se podílel tým designérů, včele se šéfdesignérem Gregorym Guillaumem, pod dohledem prezidenta designu značky, Peterem Schreyerem. Design se od předešlé verze zepředu příliš neliší, zachovává si své sportovní prvky s charakteristickým “tygřím nosem” a protáhlými světlomety, do kterých se vměstnaly nové LED světlomety, tvořící motiv kostek ledu.

Z boku jsou patrné prodloužené boční prosklení, ty se používají u vozů kombi, my se bavíme stále o typu karoserie hatchback. Záď vozu image změnila o něco výrazněji, byla posunuta registrační značka výše, kvůli zvýraznění zadního nárazníku. Do dveří kufru jsou protažena zadní koncová diodová světla. Kvůli bezpečnosti budou svítit i při denním svícení. Délka byla zachována, proporce narostly do šířky o 20 milimetrů a snížilo se o 23 milimetrů.

Zdroj foto: auto.pravda.sk

Interiér dostal luxusní prvky

Do Cee´du byla přidána tzv. plovoucí obrazovka multimediálního systému, umístěná mezi větráky ventilace v závislosti na zakoupené variantě výbavy. Dotykový displej má úhlopříčku pět, sedm nebo osm palců. Naštěstí zde byly zachovány klasická tlačítka, kterými lze snadno ovládat jednotlivé funkce vozu.

Kůží obšitý čtyřramenný volant, stejně tak jako palubní deska, vyrobena v efektu kůže, vypadá fenomenálně. Luxus uzavírá výbava. Najdeme tu například vyhřívané čelní sklo, i zadní sedadla. Nechybí systém Start&go nebo adaptivní tempomat i prvky aktivní bezpečnosti, jako je varování před vozem v mrtvém úhlu a udržování vozu ve svém jízdním pruhu.

V Žilině sjedou z linky první sériově vyráběné vozy už v květnu, do prodeje se dostanou v polovině roku. V mezičase nám bude na ženevském autosalonu představena druhá karosářská varianta, zřejmě půjde o kombi.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here