Volkswagen se na ženevském autosalonu pochlubí nejluxusnějším Kodiaqem

0
722

Volkswagen se na ženevském autosalonu pochlubí nejluxusnějším konceptem SUV, škodováckého Kodiaqu. Ten nese pojmenování podle tradice Laurin&Klement.

Podle tradice dostávají ty nejluxusnější modely automobilky Škoda název Laurin & Klement. Nyní se takového označení dočkal i Kodiaq, který bude už zanedlouho k vidění ve Švýcarsku na dlouho očekávaném ženevském autosalonu. Kromě toho se zde představí například nová verze Fabie nebo koncept malého SUV.

Zdroj foto: autocar.co.uk

Kodiak jak ho neznáme

Do dnešních dní byla široké veřejnosti představena varianta sportovní i outdoorová, již brzy se budeme moci naživo podívat i na tu luxusní. Podle designérů se můžeme těšit na chromovanou masku chladiče a obutí do nových devatenáctipalcových kol z lehkých slitin. Laurin & Klement má také přepracovaný zadní nárazník.

A abychom si luxusu opravdu užili, logo Laurin & Klement na nás bude v interiéru mrkat hned v pravém dolním rohu víka odkládací schránky. Pro interiér je zde použitý dekor v barvě piano black, působící hodnotně a majestátně. Do standardní výbavy je zařazené kožené čalounění sedadel, i zde najdeme logo s nápisem Laurin & Klement. Barva kůže je ve variantě černé nebo béžové.

Zdroj foto: autocar.co.uk

Motorizace na počkání

Škodovka zatím nepoodhalila informace o připravované motorizaci, dle tiskových informací se můžeme těšit na benzinové a naftové motory s pohonem na všechna kola, popřípadě přední nápravu. Více informací se dozvíme až u škodováckého stánku.

A jaké jsou další novinky? Velké SUV se dočká nového motoru, patnáctistovky o výkonu 110 kW. U dvoulitrového TSI se výkon zvýší o osm kilowatt a to na 140. Kvůli plnění nových emisních norem pak budou benzinové agregáty vybaveny filtrem pevných částic a nebude chybět ani sedmistupňová převodovka DSG v kombinaci s dvoulitrovým benzinovým motorem a dvoulitrovým naftovým motorem TDI o výkonu 110 kw.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here