Auta spalující i trávu u cesty

0
923

Určitě jste již setkali s testy spotřeby nových automobilů. Ovšem číst, že Golf spotřebuje o 0,2l benzínu více než Peugeot 206 snad nemůže zajímat nikoho. Tyto testy slouží spíše pro reklamu automobilek, které se v aktuální době předhánějí o co nejnižší spotřebu. Proto nám tady také jezdí tříválce a objemem 1l. Tohle je ale zajímavější test. Byly v něm srovnány spotřeby supersportů.

Jak důležitá je spotřeba u supersportů?

Většinu petrolheadů tato informace alespoň trošku zajímá. Tyto auta disponují množstvím válců, obrovským objemem a nepředstavitelným výkonem. Ale na druhé straně rovnice musí být řeka benzínu, která teče přímo do motoru. Pravdou je, že vlastníkům těchto vozů většinou faktura za benzín límeček neutrhne. Po určité době si ale i oni musejí všimnout, že jim nový Chiron trápí kreditku. Nesmíme opomenout ani majitele levnějších vozů jako je NSX. Levnější v porovnání s auty jako Chiron nebo Koenigsegg. Tam už přece zvýšenou spotřebu cítit musíte.

Spotřeba ale není údaj, podle kterého byste vybírali supersport. Tyto vozy se kupují srdcem. Ne podle čísel na papíře. Tento údaj je proto vhodnější k použití během diskuze s kamarády (pokud máte štěstí a kamarádi se o takové vozy zajímají) nebo čistě pro zajímavost. Výsledky tohoto testu dodala americká EPA. Tyto testy probíhají jinak než v Evropě, kde se vozy testují tak, aby byly automobilky spokojeny.

Jak test probíhal

Vozy tak byly testovány v normálním použití. Jedná se tak o reálnou spotřebu, které dosáhnete například během jízdy do hotelu. Žádné testy s podtočeným motorem.

Nejžívnivější je Bugatti Chiron se svými šestnácti válci a objemem 8 litrů. Kombinovaná spotřeba ukázala 21,4l/100 km. Hned za ním se nachází Lamborghini Aventador S se spotřebou 19,6 litru. Když to vezmeme kolem a kolem, tak se jejich spotřeba až tolik neliší. Jednou se opřete o plynový pedál a ten litr nebo dva nehrají žádnou roli. Další místo patří možná překvapivě vozu s názvem Jeep Grand Cherokee Trackhawk s naměřenou spotřebou 18,09 litrů.

Bugatti Chiron

A co hybrid?

Hybridní Aucuru NSX do testu zařadili také. Při stejném testu měla kombinovanou spotřebu dvakrát vyšší než malý hatchback se spotřebou 6l/100 km. Přesněji teda 11,2 litru.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here