Projeďte se upravenou Corvette s výkonem 588 kW!

0
804
corvette genovation
autor fotografie: autoblog.com

Chcete zažít opravdu neskutečný zážitek? Půjčete si tuhle modrou Corvette, upravenou od společnosti Genovation. Vytlačíte z ní neuvěřitelných 354 km/h!

Corvette C7 s elektromotorem

Corvette je za celou dobu svého působení známá svým vidlicovým osmiválcem. Jen chvilku se jí fanoušci mohli pořídit se šestiválcem, ale teď se představuje něco, co zcela roztříští její historii!

Americká společnost Genovation, sídlící nedaleko Washingtonu D. C, se pustila do průlomové přestavby a aktuální Corvette C7 předvedla s elektromotorem. A půjde do výroby. Elektrický supersport se bude nazývat Corvette GXE a poprvé ji fanoušci můžou vidět na výstavě elektroniky CES v Las Vegas.

Pod kapotou bude dřímat elektrický motor o výkonu 588 kW s 800 koňmi a točivým momentem 949 N.m, díky kterému bude moci Corrvete GXE pokořit tolik oblíbenou hranici z nuly na pozor, 96 km/h za pouhé tři sekundy! Překonat by měla rychlost sahající k číslu 354 km/h.

autor fotografie: autoblog.com

A že tohle nejsou jen čísla, potvrzuje i americká společnost Genovation Extreme Electric, která o téhle Corvettě mluví už od roku 2016, kdy zveřejnila první video z jízdních zkoušek, při kterých prototyp vozu překonal hranici 331 km/h. O něco déle posunula hranici na prokazatelných 336 km/h a teď se bavíme o 354 km/h, což z vozu dělá nejrychlejší elektromobil s nejvyšší maximální rychlostí, který může na běžné silnice. Tak to se máme na co těšit.

Vize společnosti je změnit názor na elektromobily

Ačkoli se americká Tesla snaží dostat do podvědomí motoristů tím, že jsou elektromobily rychlé, ekologické a ekonomické, stále se najde spousta negativních diskuzí. Změnit pohled na elektromobily se proto rozhodla i společnost Genovation, která chce dokázat, že elektromobily vůbec nemusí být nudné a mohou své síly porovnat klidně na závodním okruhu s motorovými kolegy. A co víc, elektromobily mohou být i záživné, společnost pracuje na možnosti manuálního řazení.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here