Česká policie má nové vozy: Land Rovery Discovery

0
1397
Land Rover Policie ČR
autor fotografie: griptv.cz

K čemu poslouží české policii nové Land Rovery Discovery, zabarvené do vojenské zelené barvy? Policie je bude používat především v terénu.

Policii České republiky stále častěji trápily zastaralé vozy a nemoderní technika, která neusnadňovala práci v extrémním terénu. V poslední době se proto pravidelně a razantně obměňuje vozový park, který nově čítá dvacet kusů nových Land Roverů Discovery, aktuální páté generace.

V nedávné době česká policie dostala nové Octavie a Audi, na zkoušku měli strážníci půjčené také elektrická BMW.

Nové vozy zamíří na jih Evropy

O převzetí dvaceti kusů nových Land Roverů informoval Týdeník policie. Zatím bylo předáno deset z nich, všechny tyto vozy mají terénní zelenou barvu karoserie, na bocích nechybí typicky černé nápisy Policie na bílém pozadí.

Nedílnou součástí těchto vozů jsou majáky, výstražná světla typicky zabudována do masky chladiče a na střechu. Discovery poslouží strážníkům především v těžko přístupných místech, konkrétně tyto vozy míří do Makedonie a Srbska, kde čeští vojáci pomáhají s ochranou hranic před nelegálními migranty. Spolu s novými vozy na jih Evropy zamířilo také pětapadesát policistů, čtyřicet do Makedonie a patnáct do Srbska. Discovery budou doplňovat také služební Volkswageny Transporter a Hyundaie ix35. Všechna auta jsou zařazena pod policejní prezidium a do budoucna poslouží pro potřeby řadových strážníků na nejrůznějších zahraničních misích.

autor fotografie: griptv.cz

Land Rovery vystřídaly Hyunadie a Toyoty

Pro balkánskou misi byly v minulosti nasazeny policejní Hyunadie ix35. V náročném terénu však vozy neuspěly, díky nízkému podvozku škrtaly o zem. Důvodem bylo použití nevhodných typů vozů, které byly konstruovány jako poloterénní. Z těchto důvodů pak policie narychlo zakoupila vozy Toyota land Cruiser, vhodnější pro extrémní terén.

Land Rover discovery je již pátou generací. Jde o pět metrů dlouhé SUV, které pohodlně uveze až sedm osob. Použitím hliníku vůz shodil přes pět metráků hmotnosti. Namísto rámové konstrukce byla použita samonosná karoserie. Nabízí se s čtyřválcovým a šestiválcovým motorem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here