Budoucnost Tesly: Dost reálně jí převálcuje konkurence

0
420
Zdroj foto: cnet

Nejluxusnější elektromobily světa americké společnosti Tesla dost možná převálcují novinky od tradičnějších výrobců automobilů. Jaké má Tesla vyhlídky?

Elektromobily Tesla patří mezi nejúspěšnější vozy na světě. Dojezd všech modelů na jedno nabití je fantastický, komfort z jízdy je nepřekonatelný a nadčasové technologie jdou v této značce stále kupředu. Je vývoj Tesly skutečně o tolik napřed oproti konkurenčním značkám, nebo jí hrozí riziko, že o své prvenství zanedlouho přijde?

Tesla stále těží z prvenství na trhu. Zanedlouho o něj může přijít!

Když Elon Musk přišel na myšlenku dostat do běžného provozu vozy na baterie, byl si jistý, že se jeho plány povedou. Netrvalo dlouho, založil automobilku Tesla a ta se stala tou nejlepší, co se výroby vozů na elektrický motor týče. Svými nepřekonatelnými vlastnostmi si udržela prvenství po dlouhé roky a ze své, byť jen krátké historie, stále těží.

Do segmentu elektrifikace se však nezadržitelně řítí Mercedes, Audi, BMW i Toyota. Tyto automobilky mohou dost reálně silnou pozici automobilky Tesla ohrozit. Už jen co se cen jejich elektromobilů týče, budou mnohem dostupnější.

Budoucnost Tesly podrobila konzultační společnost PA Consulting

O tom, jak silná Tesla v současnosti na trhu je a jaké obavy může mít v budoucnu, se zabývala studie PA Consulting. Studie vypracovala analýzu o tom, jak se ostatní výrobci dívají na elektromobilitu a zda v nejbližších letech skutečně své současně postavené koncepty dostanou na prodejní trh. Všem je jasné, že automobilky své plány dodrží a první elektrické vozy přijdou na trh v příštím a přespříštím roce.

Zdroj foto: cnet

V příštím roce by se Tesla mohla ještě stát nejsilnějším výrobcem elektromobilů, v následujícím roce už je její bilance nejasná. Výše zmíněné automobilky totiž na trh plánují dostat své první elektromobily a v roce 2021 už na tom bude lépe třeba koncern Daimler, který spadá pod značku Mercedes-Benz. Druhým prodávaným na trhu v roce 2021 bude BMW a Renault-Nissan-Mitsubishi. Tesla se v žebříčku zařadí na očekávané sedmé místo.

Přísné aspekty průzkumu, Teslu z prvenství jednoznačně sesadili

Do žebříčku bylo vzato mnoho aspektů. Nejzákladnějším však byl potenciál jednotlivých automobilových značek v oblasti elektromobility, jejich technologie, marketingová strategie a výdrž baterií v souvislosti cena/výkon. V neposlední řadě byly brány v potaz finanční síly, síť dodavatelů a partnerů, kteří budou mít na starosti nabíječky na silnicích, dálnicích a ve městech.

Každý tento faktor má jiný vliv na hodnocení, technika a strategie se v tomto ohledu podílela z 30%, dodavatelská síť pak z 15%, přičemž každý z dotázaných výrobců vozů mohl získat maximálně 100 bodů. V roce 2019 dosáhla jednoznačně prvního místa se svými 82 body Tesla. V roce 2021 už se prvenstvím se svými 88 body bude moci chlubit Daimler.

Je více jak jasné, že v testu Tesla příliš dobře nedopadla a je jen na automobilce, jak se k nastalé situaci postaví. Dá se předpokládat, že si posvítí na největší konkurenční vozy. Například Jaguar E-Pace bude pro Teslu velkým soupeřem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here