Elektronické státní poznávací značky už jsou v provozu

0
571
elektronická spz
Zdroj foto: digitalsignagetoday.com

Nové elektrické státní poznávací značky se dostaly do provozu. Prvním státem, který je používá, je Kalifornie.

Přečtěte si zprávu, reklamu nebo číslo značky

Nově vyvinuté elektronické státní poznávací značky se konečně dostaly do ostrého silničního provozu. Prvním státem, který je využívá, je Kalifornie. Řidičům jsou na digitální značce zobrazeny nejrůznější informace, reklama i důležité zprávy. S elektronickou značkou odpadá nutnost návštěvy úřadu při změně registrace, jde ovšem o poměrně drahou hračku. V přepočtu vyjde jeden kus asi na šestnáct tisíc korun a její poškození je poměrně snadnou záležitostí.

Registrační značka jak ji neznáme

Státní poznávací značka je tou nejjednodušší, ovšem nejdůležitější součástí auta. Tabulka s vyraženými znaky, přidělenými od úředníků se používá více než sto let. Běžné registrační značky jsou buď plechové, nebo plastové. Před časem však značka Reviver přišla s inovativní SPZtkou, fungující na bázi čtečky elektronických knih. Displej umí zobrazit černou i bílou barvu a nabízí nekonečné možnosti zobrazení informací.

Registrační značka zobrazí vše podstatné

Na nových registračních značkách můžou majitelé zobrazovat například svou přezdívku, oblíbený hokejový tým nebo číslo charity, kterou sponzorují. Hlavní výhodou je však odstranění nutnosti chození na úřady v případě změně kvůli registraci. Promítne se na ní také zaplacení ročního poplatku, něco podobného jako daň z provozu vozidla.

Vůz může být digitální registrační značkou snadno vyhledán při odcizení, pokud ji zloděj z vozu nesundá. Výrobce chrání elektronickou značku proti odcizení speciálními bezpečnostními šrouby. Ty však mohou být poměrně snadno přelstěny páčidlem.

Elektronické značky mají i své nevýhody

Elektronické značky jsou velmi náchylné na náraz. Proto jakákoli nehoda na parkovišti v koloně nebo na semaforech, může způsobit její rozbití. Zatímco klasická značka lze při deformaci narovnat do původní podoby, digitální SPZka může být cela zničená. U elektronické značky musíte také počítat s nabíjením baterie, díky které je v provozu. Životnost je oproti plechové značce samozřejmě mnohem kratší.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here