Modernizovaný Hyundai Tuscon z Nošovic

0
948
hyundai tucson
Zdroj foto: autozeitung.de

Automobilka Hyundai zahájila výrobu omlazeného Tuscona v Nošovicích. Od původní verze se toto SUV liší nejen exteriérem a interiérem, ale také motory. Říká mluvčí Hyundai, Petr Vaněk.

Modernizace po třech letech

Nový Tuscon prošel faceliftem po třech letech. Předchozí verze se prodávala od roku 2015 a za tu dobu prošla razantní proměnou. Změnil se exteriér, interiér i motorizace. Nová verze chce navázat na úspěchy svého předchůdce, kterého se vyrobilo přes 700 tisíc kusů, a stal se nejprodávanějším vozem automobilky na evropském trhu.

hyundai tuscon
Zdroj foto: autozeitung.de

Extravagantní proměna

Modernizací prošel celý Tuscon. Velkých změn si všimneme už na první pohled. Vůz má novou masku chladiče, orámovanou robustními chromovými prvky, navazující na světlomety. Kompletně předělané jsou přední i zadní světlomety, pocházející z nově otevřeného závodu Mobis v Mošnově. Nové světlomety nahradily xenony za LED diody s lomeným zakončením denního svícení vpředu.

Zcela přepracovaná je záď vozu, působící elegantně a čistě. Nově je vůz postaven do hliníkových kol o rozměrech osmnácti a devatenácti palců. Uvnitř najdeme zbrusu nový displej, modernizované sedačky, vůz se dokonce chlubí asistenčními systémy jako rozpoznávání překážek a nouzové brzdění.

hyundai tuscon
Zdroj foto: autozeitung.de

Modernizace také pod kapotou

Nový Hyundai Tuscon se dočkal omlazení také u motorizace. Motory nyní splňují nejpřísnější emisní normu Euro 6c díky použitému filtru pevných částic u benzinových agregátů. Dieselový agregát o obsahu 1,7 litru byl nahrazen zbrusu novým motorem o výkonu 1,6 litru a nejsilnější dvoulitrový diesel prošel kompletní revizí, splňující nejpřísnější evropskou emisní normu.

Současná prodávaná verze se bude po boku nové verze vyrábět až do 11 června. Vyrobené modely jsou vyrobeny na základě doposud obdržených objednávek. Tuscon je pilířem výroby automobilky. Vyváží se do sedmašedesáti zemí celého světa a prodej tvoří kolem pětašedesáti procent celkového objemu nošovického závodu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here