Opel Mokka přichází s prvním informacemi

0
630
Zdroj foto: autocar.co.uk

Automobilka Opel přichází s informacemi o dlouho očekávaném faceliftu malého SUV Mokka. K dispozici bude s elektromotorem a budeme se na ni moci těšit už v roce 2020.

Opel miluje malá SUV

Značka Opel své zákazníky rozmazlila svým prvním modelem Mokky už v roce 2012 a byla jednou z prvních automobilek, která měla vůbec malé SUV ve své nabídce! Věděli jste, že Mokka přišla mnohem dříve, než třeba Hyundai Kona nebo Seat Arona či Citroën C3 Aircross?

Když nabídku Opel rozšířil crossover Crossland X, který vzešel ve spolupráci s PSA, ostatní konkurenci překvapil tím, že si v nabídce nechal oba dva modely. Značka tak přímo reaguje na poptávku a mít v nabídce hned dva modely ve stejné kategorii, je skvělý marketingový trik. Pro Mokku však přichází čas na modernizaci. Ta se v další éře od malého SUV Crosslandu X ještě více odliší. Mokka bude stylovou záležitostí, která bude ozvláštněna o mnoho designových futuristických prvků. Opět tak automobilka reaguje na poptávku zákazníků a přímo útočí na nejužší konkurenci.

Design inspirující se od konceptu GT X Experimental

Nová Mokka bude inspirována od loni představeného konceptu Opel GT X Experimental. Podle dostupných informací z automobilky ho můžeme považovat za sériovou verzi. Oproti konceptu však reálný model vyroste na délku kolem 4,3 metru.

Nová Opel Mokka bude postavena na platformě CMP, vyvíjená skupinou PSA pro malé vozy. Tato platforma umožňuje využití čistě elektrické verze, která bude pro Opel klíčová. Elektromotor má mít výkon 100 kW. Baterie s kapacitou 50 kWh už nyní slibují dojezd 300 km. Spalovací motor bude v benzinové verzi tříválec 1.2 PureTech nebo v dieselové verzi pak 1.5 BlueHDi.

Na Novou Mokku se budeme moci těšit už příští rok. První oficiální představení se odhaduje na ženevském autosalonu v příštím roce, kde se automobilka rovněž pochlubí novými rozsáhlými modelovými změnami. Letos se budeme moci těšit na novou Corsu a Zafiru.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here