Audi e-tron má český ceník

0
576
Zdroj foto: wired.com

Audi e-tron je nové elektrické SUV od Audi. Jako triumf má v ceníku verzi bez zrcátek. Známe jeho české ceny i výbavu.

Audi začíná elektrickou éru

Německá automobilka Audi, konečně přichází na český trh se svým elektrickým modelem. Jako první zahajuje prodej modelu e-tron, prvního zástupce nové generace elektromobilů své značky. Podle předpokladů a oficiálních potvrzených informací od automobilky, se budeme moci těšit na stále se rozšiřující nabídku. Audi e-tron si můžeme v základu pořídit 2 094 000 korun. První modely se na našem trhu začnou prodávat už během prvního čtvrtletí tohoto roku.

K novému elektronickému SUV se v tiskových materiálech rovněž vyjadřuje vedoucí českého zastoupení značky Marcel Archleb, který říká: „Audi e-tron je pro nás důležitým milníkem, který má potenciál stát se stejně významným bodem v historii značky jako například zavedení pohonu všech kol quattro v 80. letech. Nový elektromobil se vyznačuje nejnovějšími technologiemi včetně vysoce účinné rekuperace, virtuálních vnějších zpětných zrcátek a rychlého nabíjení výkonem až 150 kW,“

Známe výbavu

Automobilka sice už první zprávy o ceně svého prvního elektrického SUV prozradila už v loňském roce, o technické výbavě nám toho však moc neřekla. Konečně máme k dispozici bližší informace. V základu každý zákazník dostane například digitální přístrojový štít s obrazovkou o velikosti 12,3 palce, šest airbagů, elektricky ovládané víko kufru, dvouzónovou klimatizaci, parkovací senzory vepředu a vzadu, navigaci, hudební systém s deseti reproduktory, adaptivní vzduchový podvozek a devatenáctipalcová kola. O bezpečnost se pak postarají diodové světlomety, asistent s upozorněním opuštění jízdního pruhu či tempomat. Na akumulátory se vztahuje osmiletá záruka, respektive na 160 000 kilometrů.

Zvýhodněný balíček pro rozmazlení

Náročnější klientela značky Audi jistě ocení zvýhodněný balíček Gravity, který za příplatek 176 200 korun dá k základní výbavě například čtyřzónovou automatickou klimatizaci, loketní opěrku, zadní kameru, Matrix LED světlomety, asistent paket Tour obsahující adaptivní tempomat s funkcí stop&go, udržování v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu, automatické zastavení v případě nutnosti a rozpoznání dopravních značek.

Virtuální zrcátka jsou realitou

Pokud byste si chtěli pořídit nový e-tron jako futuristický model, pak vsaďte na hojně prezentovaná virtuální zpětná zrcátka, která se ukrývají ve zpětných kamerách, promítající obraz na OLED displeji u A sloupků. Tato supermoderní vychytávka vás bude bavit za příplatek 44 700 korun. Pro chladnější dny jistě oceníte vyhřívaná přední sedadla za 11 100 korun, dlouhou jízdu vám zpříjemní přední sedadla s masážní funkcí a odvětráváním za 45 000 korun, noční vidění za 62 400 korun, head-up displej stojí 40 300 korun a o kvalitní poslech hudby se postará moderní hudební systém Bang & Olufsen se šestnácti reproduktory s výkonem 705 W za 33 400 korun.

Jedna verze e-tron bohatě stačí

První elektromobil SUV Audi e-tron bude v ceníku k dispozici v jedné verzi. Hledejte ho pod označením 55 quattro. Toto označení znamená model s pohonem na všechna kola a dvěma elektromotory o výkonu 265 kW. Automobilka počítá s rozšířením nabídky v budoucnu, podle zájmu zákazníků.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here