Tesla Model 3 už je v Evropě

0
474
Zdroj foto: denofgeek.com

Dlouho očekávané Modely 3 od Tesly jsou konečně v Evropě. A už mají své majitele.

Pro Evropu nový model

Pro Evropany je Tesla Model 3 dlouho očekávanou novinkou. Na americkém kontinentu se oficiálně představila už v roce 2017, v Evropě však čekala na všechna potvrzení o homologaci pro místní komunikace. Konečně se v minulých dnech dostala lodí na náš kontinent, kde na ně čekali nadšení majitelé.

Zdroj foto: en.wikipedia.org

První vozy dorazily do belgického Zeebruge. Dále pokračovaly do Nizozemí a Belgie, odkud putovali rovnou za svými majiteli. V následujících měsících se na evropský trh dostane přes sedmnáct tisíc kusů Modelu 3, kde na ně čekají vážní zájemci. Největší zájem o vůz je v Norsku, kde je nákup elektromobilu podporován vysokými dotacemi. Další modely se hojně prodají do Nizozemí, Německa a Švýcarska.

Automobil má slušné ambice

Automobilka Tesla chce v Evropě zaparkovat jako nejoblíbenější značka elektromobilů. Model 3 má podle Elona Muska velmi slušně našlápnuto k tomu, aby se stal Model 3 jedním z nejprodávanějších elektromobilů v Evropě, ačkoli se bude muset vypořádat se silnou konkurencí, jako je Renault Zoe nebo Nissan Leaf.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here