Lamborghini chystá brutální limitovanou edici

0
600

Italská automobilka Lamborghini chystá vyrobit extrémní limitovanou edici, která bude přímo cílit na konkurenční Aston Martin Valkyrie. Už je to potvrzené!

Konkurent s neobvyklou aerodynamikou

Tak bychom si mohli představit autíčko, které se chystá již brzy představit svět italská automobilka Lamborghini. Ta už ve svém tiskovém prohlášení potvrdila, že zvažuje výrobu malé produkce vozů s extrémním aerodynamickým balíčkem. Tímto vozem tak bude přímo konkurovat britským automobilkám.

Lamborghini chce být za každých okolností NEJ

Není žádným překvapením, že Aston Martin Valkyrie je přímo trnem v oku pro automobilku Lamborghini. Proto nás ani nepřekvapil výrok šéfa Stefana Domenicali, který potvrdil, že automobilka by ráda připravila limitovanou edici vozů s “extrémním aerodynamickým balíčkem,” zaručující výbornou akceleraci a skvělé jízdní dojmy. Model by měl mít hodnotu na úrovni modelů Veneno či Centenario.

O plánech dost možná rozhodlo představení modelu Senna od McLarenu, který svůj vůz poprvé představil ve Wokingu, nebo ukázka modelu Vlakyrie od Astonu Martin. Podle odhadů by nový vůz od Lamborghini měl nabídnout mnohem větší aerodynamický balíček, než jakým se aktuálně chlubí nový Aventador SVJ.

Srdcem bude spalovací agregát

Je téměř jasné, že do novinky použije automobilka atmosférický motor. Některé nepotvrzené zdroje ovšem uvádějí, že se italská automobilka vrhne na použití hybridního motoru, které by nahradilo použití turbodmychadla.

Šéf automobilky dále prozradil, že Lamborghini stále nejvíce záleží na rekordních časech z Nürburgringu. Velkou slávu zde před nedávnem zažil Aventador SVJ, který zajel čas 6:44.97 a stal se tak nejrychlejším produkčním automobilem na Severní smyčce.

Auta na vysoké úrovni

Značka chce podle šéfa stavět modely, které nebudou omezeny pouze rekordními časy s omezenou dobou. Chce stavět modely na vysoké úrovni, které budou pracovat na sto procent jedno kolo za druhým.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here