Historie automobilky Aston Martin

Historie automobilky Aston Martin ✔️ | Celým názvem Aston Martin Lagonda Limited ✔️ je britská automobilka založená v roce 1913. Nabízí luxusní sportovní auta a grand tourery. U jejího zrodu stáli pánové Lionel Martin a Robert Bamford. Standard vysoké kvality drží už od samotného vzniku. Velkou reklamu poskytlo vozům Aston Martin použití ve filmech James Bond. V dnešní době se vozy prodávají do 50 zemí celkově na 6 kontinentech. Jedná se tak o opravdovou globální značku.

Jako na houpačce

Historie automobilky Aston Martin byla jako na houpačce. Během prvních 100 let své existence zkrachovala značka celkem sedmkrát. A jak říké CEO značky Andy Palmer: “V druhém století je potřeba dát pozor, aby se to nestalo znovu.“

I v dnešní době se všechny vozy vyrábí přímo v centrále v anglickém Gaydonu. Při výrobě se klade velký důraz na kvalitu a personalizaci výrobků. Továrna stojí na místě bývalé základny RAF. Jako odkaz na tuto historii byl v roce 1950 představen vůz Vulcan Bomber.

Aston Martin

Elegance a kvalita

Jedním z nejslavnějších vozů je bezesporu Aston Martin DB 5. Velice pravděpodobně si ho pamatujete jako auto Jamese Bonda. Později byla nabízena jeho vylepšená verze s názvem DBS. Dalším velice známým autem je V12 Vanquish a Vanquish S. Ten se objevil ve filmu Dnes neumírej právě s agentem 007. V roce 2016 byl poprvé vydán model DB11. Na výběr máte 2 typy motorů. První volba je pro značku charakteristická V12 5,2 l. Další volbou je německý motor V8, který najdete u Mercedesu AMG. Značka se samozřejmě velice vynasnažila, aby jejich auto neznělo naprosto stejně jako výrobek německého konkurenta. Bylo proto navrženo speciální sání i výfukové svody. Šli ale ještě dál ke změnám elektroniky motoru a odezvy plynového pedálu.

Automobilka Aston Martin vyrábějící lodě ?

Automobilka se v dnešní době rozhodla rozšířit si pole působnosti. V září roku 2016 byla představena sportovní loď Aston Martin AM37. Je stejně luxusní jako vozy této značky. Na palubě najdete klimatizaci, mikrovlnku, lednici a další. V září 2017 bylo oznámeno partnerství s Triton Submarines LLC. Účel tohoto partnerství je sestrojení ponorky pod záštitou  Aston Martin.

Luxus přenášejí i do trhu s oblečením. Spojila se se značkou Hackett London, aby vyráběla oblečení stejně kvalitní a komfortní jako jejich vozy. Další výrobky s označením Aston Martin disponující koly jsou cyklistická kola značky Storck. Při jejich výrobě uplatňují hluboké znalosti v práci s karbonem.

Zatím posledním megalomanským projektem je plánovaná stavba sídla Aston Martin s 65 patry v Miami na Floridě.

Aston Martin – supersport

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?