Historie automobilky Aston Martin

Historie automobilky Aston Martin ✔️ | Celým názvem Aston Martin Lagonda Limited ✔️ je britská automobilka založená v roce 1913. Nabízí luxusní sportovní auta a grand tourery. U jejího zrodu stáli pánové Lionel Martin a Robert Bamford. Standard vysoké kvality drží už od samotného vzniku. Velkou reklamu poskytlo vozům Aston Martin použití ve filmech James Bond. V dnešní době se vozy prodávají do 50 zemí celkově na 6 kontinentech. Jedná se tak o opravdovou globální značku.

Jako na houpačce

Historie automobilky Aston Martin byla jako na houpačce. Během prvních 100 let své existence zkrachovala značka celkem sedmkrát. A jak říké CEO značky Andy Palmer: “V druhém století je potřeba dát pozor, aby se to nestalo znovu.“

I v dnešní době se všechny vozy vyrábí přímo v centrále v anglickém Gaydonu. Při výrobě se klade velký důraz na kvalitu a personalizaci výrobků. Továrna stojí na místě bývalé základny RAF. Jako odkaz na tuto historii byl v roce 1950 představen vůz Vulcan Bomber.

Aston Martin

Elegance a kvalita

Jedním z nejslavnějších vozů je bezesporu Aston Martin DB 5. Velice pravděpodobně si ho pamatujete jako auto Jamese Bonda. Později byla nabízena jeho vylepšená verze s názvem DBS. Dalším velice známým autem je V12 Vanquish a Vanquish S. Ten se objevil ve filmu Dnes neumírej právě s agentem 007. V roce 2016 byl poprvé vydán model DB11. Na výběr máte 2 typy motorů. První volba je pro značku charakteristická V12 5,2 l. Další volbou je německý motor V8, který najdete u Mercedesu AMG. Značka se samozřejmě velice vynasnažila, aby jejich auto neznělo naprosto stejně jako výrobek německého konkurenta. Bylo proto navrženo speciální sání i výfukové svody. Šli ale ještě dál ke změnám elektroniky motoru a odezvy plynového pedálu.

Automobilka Aston Martin vyrábějící lodě ?

Automobilka se v dnešní době rozhodla rozšířit si pole působnosti. V září roku 2016 byla představena sportovní loď Aston Martin AM37. Je stejně luxusní jako vozy této značky. Na palubě najdete klimatizaci, mikrovlnku, lednici a další. V září 2017 bylo oznámeno partnerství s Triton Submarines LLC. Účel tohoto partnerství je sestrojení ponorky pod záštitou  Aston Martin.

Luxus přenášejí i do trhu s oblečením. Spojila se se značkou Hackett London, aby vyráběla oblečení stejně kvalitní a komfortní jako jejich vozy. Další výrobky s označením Aston Martin disponující koly jsou cyklistická kola značky Storck. Při jejich výrobě uplatňují hluboké znalosti v práci s karbonem.

Zatím posledním megalomanským projektem je plánovaná stavba sídla Aston Martin s 65 patry v Miami na Floridě.

Aston Martin – supersport

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?