Další futuristické dílo, Odyssey od Bandit9

0
690
Bandit9 Odyssey
Zdroj foto: theawesomer.com

Moderní, futuristický vzhled motorek je v kurzu. Společnosti chrlí jednu novinku za druhou pro přilákání nových zákazníků. Tento bobber má být spartánským strojem. Povedlo se?

Retro styl nebo nadpozemský design?

Podle tvůrců má být tento bobber spartánský stroj, inspirovaný retro stylem. Retro styl si však tvůrci z Bandit9 vyložili po svém a vznikl opravdu ojedinělý stroj, který nás vskutku baví!

Společnost Bandyt9 Motorcycles vyrábí vždy devět kusů od každého nového exempláře. Společnost byla založena teprve v roce 2011 Darylem Villanuevem a od samotného počátku šokuje příznivce motocyklů i milovníky moderního designu. Odvážné kreace totiž těmto motorkám opravdu nechybí.

Zdroj foto: theawesomer.com

Elegantní a minimalistický

Takový je design, který přesně navazuje na své základy, pocházející z čínských motocyklů Chang-Jiang (který je použita například v BMW R71, Honda, Harley-Davidson nebo Yamaha. Model Odyssey má podle designérů představovat futuristickou vizi bobberu.

Nejnovější model pojmenovaný Odyssey, představující futuristickou vizi bobberu, lze již označit za vlastní stroj značky Bandit9. Ten si od velkých výrobců motocyklů půjčuje již jen pohonnou jednotku a ani ta nakonec nemusí pocházet od nich.

Karoserie je vyrobena z nerezové oceli s označením 904L. Konstruktéři při výrobě karoserie chtěli docílit dojmu neprostupného monolitu, což se jim povedlo. Jsou do něj usazeny pouze vidlice s koly a masivní trubkový rám, ukrývající vidlicový dvouválcový motor 1,4 litru. Další možnost je také provedení s čistě elektrickým motorem.

Zdroj foto: theawesomer.com

Nadpozemský styl umocňuje osvětlení i přístrojový panel s LED osvětlením, promítající provozní údaje a informace z navigačního systému na horní stranu kapoty před jezdcem. Jezdec si sedí v pohodlném křesle, potaženým italskou kůží s paměťovou pěnou uvnitř.

V motocyklu samozřejmě nechybí další luxusní komponenty, pocházející od prvotřídních výrobců. Kola jsou od Borani, přední vidlice (upside-down) je od Marzocchi a brzdový systém je od Beringeru. Nového majitele může hřát u srdce, že podobný kus bude mít doma dalších osm majitelů. Víc než devět kusů Odyssey, Bandit9 nechystá.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here