PSA chystá další investice: Dostane Fiat, nebo Jaguar Land Rover?

0
544
Zdroj foto: fi.co

Investice skupiny PSA se bude dále rozšiřovat. Může za to velký zisk po koupení společnosti Opel. Na koho má značka spadeno tentokrát?

PSA v brzké budoucnosti zvažuje investice do dalších společností. Velkým plus vnímá odkoupením automobilky Opel, která PSA od General Motors okamžitě navýšila zisk. Generální ředitel prohlásil, že by nemuselo zůstat pouze u této akvizice, ale že se do hledáčku společnosti dostali další potenciální partneři. To se líbí hlavně rodině Peugeotu, jedné ze tří hlavních akcionářů skupiny PSA.

PSA chce získat lídry luxusních SUV a sedanů

Kde chce vzít PSA další partnery? V hledáčku jsou hlavně Fiat Chrysler Automobiles a Jaguar Land Rover. O bližších informacích se zatím generální ředitel nezmiňuje. K situaci dále uvedl, že podporou Opelu se PSA dostala do výrazných plusových čísel a tak hledá další způsoby, jak PSA ještě více posílit.

 „Od začátku jsme podporovali projekt Opel. Pokud se objeví další příležitost, nebudeme ničemu bránit. Carlos to ví,“ uvedl Robert Peugeot. „Opel je výjimečným úspěchem. Nenapadlo by nás, že oživení proběhne takhle rychle,“

PSA jde s dobou. Chrání životní prostředí

Automobilky v současnosti kladou velký důraz na snižování emisí a vývoj nových technologií v oblasti elektrofikace. Ani PSA nezůstává pozadu. Na vývoj moderních technologií klade velký důraz a její vysoké nároky oceňují zejména zákazníci. Sdružování a unifikace ve velkých skupinách pomůže středně velkým automobilkám přečkat horší časy, aby mohli soupeřit s velkými rivaly, jako je koncern VW nebo Renault-Nissan.

Zdroj foto: fi.co

Spolupráce je otevřená

Generální ředitel Carlos Tavares se již setkal s poradci, aby zvážil další kroky značky. Podle odborníků by byla pro skupinu PSA důležitá hlavně spolupráce si Fiat Chrysler a to kvůli značce Jeep a jeho postavení v USA. Tavares však zvažuje i další spolupráci, jako je spojení s Jaguar Land Rover.

I Fiat Chrysler plánuje spojenectví

Dobrou zprávou pro General Motors je, že se generální ředitel Mike Manley z Fiatu rovněž nebrání žádnému druhu spolupráce. Na ženevském autosalonu se totiž nechal slyšet, že přivítá jakoukoli spolupráci, která by posílila automobilku Fiat. Pokud by dohoda mezi Fiatem Chrysler a General Motors probíhala stejně tak hladce, jako tomu bylo u Opelu, pak se můžeme již brzy těšit na skvělé novinky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here