I Tesla bude mít svůj pick-up

0
643

 

Zdroj foto: teslarati.com

Americká automobilka Tesla láká na novinku. Půjde o elektrický pick-up s futuristickými rysy. Po novém modelu Y půjde o další praktický vůz značky. A představit by se měl už letos!

Tesla chystá další novinku

Před nedávnem americká automobilka Tesla, odhalila své první menší SUV Model Y. Nyní Elon Musk na svém Twitteru odhaluje další novinku, která má přilákat novou klientelu. Jde o praktický pick-up, který chce představit ještě letos.

Jen jediný den po kompletním odhalení Modelu Y na svém Twitteru Elon Musk začal naznačovat, že se v automobilce chystají další novinky. Krůček po krůčku poodhalil nový koncept pick-upu. Obrázek, na kterém je zachycen nový model, má jednu svítící linku. Můžeme se od tohoto vodítka odpíchnout a dělat konečné závěry?

K obrázku se Elon vyjádřil tak, že jde o ukázku cyberpunkového pick-upu od jeho značky. O tom, že automobilka chystá další praktický vůz, se hovoří podstatně dlouho. A už přišlo i několik vizí, jak by mohl finální model vypadat. To, že Elon na své sociální síti poodhaluje koncept v “plné” kráse, je asi všem jasné, že už je skoro hotový.

Zdroj foto: pressfrom.info

Elektrický pick-up už dávno je

I když se automobilce poslední dobou celkem slušně daří, prvenství pick-upu na elektriku už nám před časem ukázala firma Rivian. Opět jde o americkou značku, která se stává ve své zemi skutečným fenoménem. Rivian je už nyní zavalen objednávkami na moderní elektrický pick-up, který bude pro Teslu opravu velkým konkurentem.

Tesla je opět ztrátová

Hlavní představitel značky, Elon Musk sliboval, že letošní rok se jeho automobilka dostane ze záporných čísel. Konečně se mu sice podařilo naplno odstartovat sériovou výrobu Modelu 3, který dostal homologaci i pro evropský trh a tak si jej můžeme koupit i u nás, ale na to, aby se pokryly všechny výdaje, to stále nestačí. A jak je vidno, i letošní rok bude pro automobilku ztrátový.

Výkaz zisků a ztrát mluví jasně a ani akcie nejsou stabilní. V nedávné době se dokonce akcie propadly o čtyři procenta ve chvíli, kdy měl Musk na krku obvinění kvůli pohrdání soudem. Každá menší chyba ze strany automobilky nebo přímo Elona má přímý vliv na pokles akcií. Situace se opět uklidnila ve chvíli, kdy automobilka konečně oficiálně představila Model Y. Model je zatím pouhým konceptem, ale do výroby už by se měl dostat dle očekávání v příštím roce.

Tesla už plánuje zvýšit výrobní kapacity

Nový pick-up by se měl představit už v tomto roce, ale s největší pravděpodobností půjde opět pouze o koncept. Automobilka totiž nemá zatím výrobní kapacity. Továrna jede na plný výkon a ta v Číně zatím není dostavěná. Na evropském kontinentu se nová továrna stavět ještě ani nezačala. Je tedy velkou otázkou, kdy se nový Model Y začne vyrábět a kdy se oficiálně představí i nový elektrický koncept futuristického pick-upu a kde nakonec bude jeho výroba odstartována.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here