E. Go Mobile Life: elektrické vozítko do města

0
525
Zdroj foto: electrive.com

Elektrické vozítko s názvem E. Go Mobile Life je trendy městský vůz, který bude svou cenou velmi lákavý i pro běžného smrtelníka. Stojí půl milionu!

Go Mobile

Německý start-up s názvem E. Go Mobile, založený profesorem Güntherem Schuhem je společností, která si zaslouží velkou pozornost. Chystá se totiž postavit super roztomilé, na městské poměry výkonné a hlavně cenově dostupné elektrické vozítko, které si budou moci zakoupit všichni.

Zakladatel společnosti, profesor Schuh, stojí už za nejprodávanějším elektrickým automobilem současnosti na evropském kontinentu, StreetScooterem. Ten vznikl už v roce 2014  a jde o zářivě žlutou dodávku pro společnost Deutsche Post. Protože se vozy u německé poštovní společnosti velmi osvědčily, daly Schuhemu dostatek finančních prostředků pro to, aby mohl poskytnout velký kapitál pro založení společnosti e.Go Mobile. Do společnosti také investovala společnost ZF Friedrichshafen ve výši 135 milionů euro (téměř 3,5 miliardy korun) a jako první plod týmové práce bude elektrické městské vozítko Life.

Jaký bude elektromobil Life?

Podle plánů půjde o čtyřmístné vozítko s velmi roztomilým designem. Rozměrově se bude podobat velmi oblíbenému Fiatu 500 a k dispozici bude ve třech výkonech s kapacitami baterií 14,9 kWh s maximálním dojezdem 121 kilometrů, 17,9 kWh s maximálním dojezdem 142 kilometrů a 23,9 kWh s maximálním dojezdem 184 kilometrů podle testů NEDC.

Zaregistrováno už je více jak 3000 objednávek

Společnost e.Go Mobile avizuje už více jak 3 200 objednávek a v současnosti musela další objednávky z důvodu nedostatku výrobní kapacity uzavřít. Sériová výroba je podle dostupných informací plánovaná na březen příštího roku a první zákazníci se ze svého nového elektrického vozítka mohou těšit už následující měsíc. Pokud půjdou plány cílevědomé společnosti tak, jak mají, chce do roku 2022 e.Go Mobile vyrábět 100 000 elektromobilů ročně. Jen tak pro zajímavost: To je číslo, které v uplynulém roce vyrobila americká společnost Tesla. To znamená, že e.Go Mobile bude nejznámějšímu výrobci elektromobilů šlapat na krk už během několika let!

e.Go Mobile láká na nízké ceny

Proč se e.Go Mobile tak rychle dostalo do hledáčku nových zákazníků a co přesvědčilo k tomu, aby si lidé nové elektrické vozy koupily? Nejde samozřejmě jen o krásný design exteriéru ani vymazlený interiér. Jsou to především dostupné ceny, které nadchnou každého, kdo přemýšlí o novém voze. Vždyť elektromobil můžete mít za cenu spalovacího motoru! Provedení v základní verzi s kapacitou 14.9 kWh můžete mít už za 410 000 korun. Verze s výkonem baterie 17,9 kWh vyjde na 449 000 korun a nejvyšší výkon přijde na 513 000 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here