Testuje se nová Audi S3

0
480
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Nová Audi A3 s označením S3 se právě nyní prohání na testovacích jízdách. Jedná se o základní sportovní verzi, která se objeví na trzích už v roce 2020!

Automobilka Audi chystá pro sportovní nadšence novou A3 s označením S3. Půjde o základní sportovní verzi, která je méně finančně náročná oproti verzi RS3. Nová generace se na nás bude těšit už v roce 2020 a zákazníkům nabídne opravu pořádný kus zábavy.

A3 se těší velké oblibě

Současný model A3 už je v prodeji ve třetí generaci. V roce 2012 to byl první vůz, který byl postavený na nové modulární technice ve skupině Volkswagen. Následující rok přišla první sportovní verze s označením S3. Té pod kapotou dřímal čtyřválcový motor o objemu 2.0 litru. Výkon šplhal k hodnotám 221 až 228 kilowatt.

Mezigenerační proměna se podle dostupných fotografií z automobilky nebude týkat jen nové S3, ale i celé A3. První testovací jízdy obou variant probíhají na Švédských silnicích. Nová Audi A3 (S3) získá zbrusu novou kabinu. Namísto rozhraní MMI s otočným ovladačem bude ve výbavě moderní dotyková obrazovka, známá ze současných větších modelů, například z luxusního SUV Q8.

Zatím automobilka neprozradila informace o tom, zda klasické stávající ovládání topení a klimatizace ponechá nebo se stane volitelnou volbou na displeji, jako to Audi používá právě u již zmiňované Q8. Ta má ovládání topení, klimatizace, ventilace přes dotykovou obrazovku.

Moderní bude i technika

Technika nového modelu S3 zatím není od automobilky zcela konkrétní. Jak už ale značku známe, budeme se určitě moci těšit na pětidvéřovou verzi, která byla pod pojmenováním Sportback ve stávající řadě nejúspěšnější. Zda bude k dispozici i třídveřová verze, je zatím ve hvězdách. Nová generace běžné Audi A3 se má představit už letos. Zda se dočkáme konkrétnějších informací o nové S3 zatím není jasné.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here