Potvrzeno: Opel Corsa jako elektromobil jde do sériové výroby

0
878
Opel corsa elektromobil
Zdroj foto: carbuyer.co.uk

Opel potvrzuje výrobu elektromobilu. Jde o model Corsa a potvrzuje to na základě spolupráce se skupinou PSA – chystající se pro nadcházející roky houfnou výrobu elektromobilů.

Opel se stal členem PSA

Před časem se německá automobilka Opel stala členem skupiny PSA. Spoluprací chce těžit maximum. Už nyní má v ruce pár es, jako jsou nejnovější technologie a další možnosti, jak vyvíjet moderní vozy. Ve spolupráci s Peugeotem a Citroënem se plánuje výroba nových, lehkých užitkových vozů a v nabídce se objeví i nový elektrický hatchback.

Opel Corsa na elektriku

Nebude to nikdo jiný, než Opel Corsa. Ten se začne vyrábět v závodě ve španělské Zaraogoze a do sériové výroby půjde už příští rok. První zakázky bude moci automobilka Opel odbavit počátkem roku 2020.

Zdroj foto: carbuyer.co.uk

K oficiální tiskové zprávě se vyjádřil také Michael Logscheller, generální ředitel Opelu, který říká: „Pro závod v Zaragoze je to významný krok a začátek nové éry. Dohoda ukazuje vzájemnou důvěru všech zainteresovaných stran. Zaragoza bude i nadále hrát důležitou roli v průmyslovém působení skupiny PSA.“

V současnosti je evropskému trhu představen elektromobil Ampera-e. Jde o evropského sourozence Chevroletu Bolt. Opel elektrickou Corsou očekává vyšší procenta objednávek od dealerů z celého světa. Protože e Ampera-e má ve světě neuvěřitelný ohlas, Opel doufá, že svou Corsou na její úspěchy plynule po roce 2020 naváže.

S Corsou elektrifikace nekončí

Opel kromě Corsy plánuje do roku 2020 představení dalších tří elektrických vozů. O čtyři roky později chce nabízet elektrickou verzi u každého svého nabízeného modelu v nabídce. Plány pro výrobu elektromobilů patří mezi strategické plány PACE!.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here