Jak bude vypadat Alfa Romeo 4C Abarth?

0
1086
Alfa Romeo 4C Abarth
Zdroj foto: behance.net

Alfa Romeo zažívá doslova rozkvět! Nyní se zaměřuje na svou super sportovní verzi, která bude dost možná poháněná plug-in motorem. Jak bude vypadat Alfa Romeo 4C Abarth, nástupce modelu 8C Cupetizione?

První představení 8C Competizione

Premiéru si nádherná Alfa Romeo 8C Competizione užila už v září roku 2003 na IAA coby prvotní studie. Otevřený Spider měl premiéru o necelé dva roky později v Pebble Beach, přičemž vůz vznikl pod rukama designérů Centro Stile, vedeného nikým jiným, než zkušeným Wolfgangem Eggerem.

Zdroj foto: behance.net

Auta se vyráběla na kusy a to v roce 2007 a 2008, tři roky na to vznikl roadster, který byl úspěšně převeden do ostré verze ve dvou karosářských prototypech, poháněných vidlicovými osmiválci z Ferrari F136 YC o obsahu 4,7 litru. Šlo o limitovanou edici, čítající na pouhých pět set kusů, z 8C pak vycházela i další varianta a to Disco Volante s premiérou na ženevském autosalonu v roce 2012.

O novém vzhledu přemýšlí designér Khashayar Jenabi, působící v Turíně, který si pohrál s myšlenkou, spojit design nezkrotné Alfy s dravým Abarthem. Jde o ideového nástupce současné 4C. Na obrázcích se můžeme pokochat superautem, které vzbudilo ohlas nejen u odborníků, ale i široké veřejnosti.

Zdroj foto: behance.net

Ačkoli se Jenabi zaměřuje také na motorizaci, přece jen technickou stránku nechává svým kolegům z branže a věnuje se dále práci grafické. Překreslená verze 4C by měla být poháněna čtyřmi válci, které při zemi podrží dvojice přídavných přítlačných křídel v zadní části vozu.

Hybridy vládnou světem

Stylista připravil i verzi pro hybridní verzi, která bude mít pod kapotou dva elektromotory. Bezpečně ji poznáte podle modrého krytu výfukového potrubí. Fanoušci vůz pochvalují ze všech úhlů. Ačkoli se Alfa Romeo právě soustřeďuje na Giulii a Stelvio, nová, omlazená verze 4C je dalším vodítkem, jak dostat značku opět na výsluní. Automobilka se může za poslední dobu pochlubit několika oceněními a tak by se nástupce 4C měl objevit ještě letos.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here