Mazda má nového soupeře: s kým se bude porovnávat?

0
799
Mazda automobilka
Zdroj foto: marketplacemazda.com

Mazda se v minulých letech zaměřovala výhradně na automobilku BMW, která byla jejím stěžejním soupeřem. V současnosti se zaměřuje třeba na Toyotu.

Mazda sází na emotivní design

Zejména přední část vozu v lidech evokuje velmi smíšené pocity a tím automobilka sbírá jeden ohlas za druhým. A s kým se nejraději srovnávala? Sama Mazda se nechávala slyšet, že své nové produkty často a ráda porovnává se svým největším rivalem, německým BMW. Tomu už ale podle nejnovějších rozhovorů se zástupci Mazdy dávno odzvonilo.

Proč ta změna?

Automobilka BMW se v minulosti koncentrovala na sportovně laděné vozy, v současnosti však zůstává sportovní ráz vozů pouze u provedení M. Ostatní provedení se začíná zaměřovat zejména na komfort a v Mazdě jsou si vědomi, že aby zůstali v čele se svými sportovně laděnými modely, musí se pozvolna orientovat na jiné automobilky. Nejbližší je Mazdě automobilka Toyota. „Předchozí provedení modelu Camry nebylo tak zábavné řídit, přesto se skvěle prodávalo. Teď je sportovnější a jízdně značně lepší, což znamená, že v rukou mají opravdu dobré auto,“ uvedl nejmenovaný inženýr pro AutoGuide.

O tom, že se Mazda skutečně začíná zaměřovat na jinou konkurenci mluví celá řada zástupců této automobilky. Přímá otázka, zda bude automobilka porovnávat novou Mazdu s Civicem či Corollou padla na Jacoba Browna. Ten odpověděl, že inženýři srovnávají jednotlivé vlastnosti svých vozů s několika konkurenčními modely. Kupříkladu jízdní vlastnosti, pokud jsou si podobné, porovnají s Civicem, naproti tomu hlučnost klidně s Chevy Cruze. Jednotlivé parametry jsou tedy srovnávány s vozem jím nejbližším. Dále nastínil, že pokud má být nová Mazda 3 porovnávána s BMW, tak pouze za předpokladu, že BMW bude sportovnějšího rázu. BMW v současnosti podle jeho slov cílí na širší publikum a jeho vozy kráčí vstříc komfortu na úkor sportování. Co samozřejmě dle Browna nezvěstí pro německou automobilku nic špatného.

Mazda má kolem sebe spoustu zvučných rivalů, napříč modelovými řadami se prodává například s Porschem, Astonem Martinem či Cadillacem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here