Pozor, je tu limitovaná edice BMW M4

0
743
BMW M4
Zdroj foto: autoblog.com

Německá automobilka BMW přichází s limitovanou edicí modelu M4 Cabrio, na počest třicetiletého výročí výroby svých kabrioletů. BMW M4 připomíná první sérii kabrioletů M3!

Historie výkonných kabrioletů začala před třiceti lety

Je to už třicet let, kdy vyjelo ze sériové výroby první kabrio od BME M GmbH. Už začátkem léta v roce 1988 si fanoušci rychlé jízdy mohli užívat jízdu s větrem ve vlasech v otevřeném sportovním voze, navrženého pro každodenní využití ve sportovním provedení.

První prodávaná generace kabrioletů nesla název M3

První kabriolety vycházely z modelové řady E30. Jak už jsme zmínili výše, modelová řada disponovala sportovními vlastnostmi, proto motor o objemu 2,3 litru pro vůz ke každodennímu použití nikoho v tu dobu nešokoval. Jednalo se o atmosférický čtyřválec s výkonem 143,5 kW, poháněný 195 koňskými silami, který byl rok na to upraven pro výkon 158 kW a 215 koní. Akceleraci z nuly na sto sliboval pod hranici sedmi vteřin a maximálka byla stanovena na 235 km/h.

Zdroj foto: autoblog.com

Letos je k mání již pátá generace sportovního kabrioletu s názvem BMW M4, poháněný přeplňovaným třílitrovým motorem TwinPower Turbo o výkonu 317 kW a 431 koní, přičemž akcelerace je udávaná za čas 4,1 sekundy a maximální rychlost je pak 250 km/h.

Výbava Jahre Edition

Jahre Edition obsahuje černé rámečky masky chladiče, M žebrování na bocích, označení limitované edice modelu “30 Jahre Edition” a číslem 1/300 – dle vyrobeného kusu na opěrkách hlavy a prahových lištách. Dále jsou zde použitá kovaná dvacetipalcová M kola z lehkých slitin Star-spoke v šedé barvě. (nabízené výhradně pro tento model)

Zdroj foto: autoblog.com

Uvnitř vozu najdete kožené čalounění Merino, navrženo do barev dle individuálního výběru zvolené barvy karoserie, exklusivní výbava pak nabídne kontrastní prošívání opěrek hlavy a M koberečky s kontrastním lemováním.

Limitovaná edice s názvem Jahre Edition svým fanouškům nabídne omezených 300 kusů a bude k mání ve dvou barevných variantách, modré Macao Blue – odkazující na debut sportovního kabria, prodávaného na samém začátku své éry nebo Mandarin II, prodávající se ve druhé generaci BME M3 Cabrio. Limitovanou edici si můžete zakoupit v paketu M Competition, tedy výkonem 331 kW s 450 koňmi, sportovním M výfukem, M adaptivním podvozkem a typickým super sportovním režimem SPORT a sportovním nastavením stabilizačního systému DSC s M diferenciálem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here