Tesla chystá modernější dobíjení pro Model 3

0
495
Zdroj foto: tesla.com

Na evropský trh konečně míří nový Model 3 od Tesly s modernějším konektorem CCS, který zvýší možnosti dobíjení.

Lepší a rychlejší nabíjení

Americká automobilka Tesla stále vyvíjí své doposud vyrobené patenty tak, aby usnadnila život svým zákazníkům. Do hledáčku odborníků se nyní dostalo nabíjení pro nejnovější Model 3, který co nevidět dorazí na evropský trh. Model 3 dostane zbrusu nový konektor pro nabíjení CCS, který zvýší možnosti dobíjení!

Konektor CCS je v současnosti zcela běžnou součástí výbavy běžně prodejních evropských elektromobilů. Model S a Model X tento běžně používaný konektor nedostanou. Pro tyto modely budou k dispozici adaptéry CCS, které se do prodeje dostanou co nevidět.

Zdoj foto: tesla.com

Modernizace dobíjecích stanic Supercharger

Velké novinky uvidíme také u dobíjecích stanic Supercharger. Řidiči si zde budou moci nabít své auto pomocí nového dobíjecího kabelu. K dispozici na evropském kontinentu je 3 600 dobíjecích stojanů.

Majitelé s novými konektory tak budou moci své elektromobily Tesla nabít tam, kde všichni ostatní. Třeba u sítě IONITY, projekt spadající pod křídla Volkswagenu, BMW, Daimlera či Fordu. Tyto značky chtějí vybudovat po celé Evropě 400 rychlonabíjecích stanic a chtějí to stihnout do roku 2020. Už v příštím roce by se jen v Čechách mělo objevit sedm dobíjecích míst, přičemž stanice umožní nabít elektromobily s výkonem 350 kW i nejmodernější elektromobily.

Budeme si moci své elektromobily nabít u Superchargerů?

Co zatím Elon Musk nenastínil je fakt, zda budou moci ostatní řidiči jiných značek moci nabíjet své elektromobily u dobíjecích míst Superchargerů. Zpráva o tom, že Superchargery budou doplněny o další kabel, bude muset být ze společnosti Tesla podrobněji specifikovaná.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here