Alpina B4 S Biturbo Edition 99 v omezené sérii

0
499
Zdroj foto: bmwblog.com

Alpina B4 S Biturbo Edition 99 se řadí mezi nejvýkonnější kupé a kabriolety B4 S. Tento model nabídne v omezené sérii.

Značka Alpina představuje rychlejší verzi továrního BMW M4

Mnichovská automobilka BMW se pomalu ale jistě loučí se svými super sportovními modely čtyřkové řady. Tím pádem se s nimi rozloučí i německá značka Alpina, která je úpravcem vozů BMW. Pro své fanoušky přichystala model Alpina B4 S Biturbo Edition 99, který bude nabídnutý v omezené sérii.

Alpina již odnepaměti sází na přestavbu malosériových bavoráků, které jsou licencované pro jízdu na silnicích. Starší exempláři jsou pak terčem v hledáčku sportovních nadšenců a sběratelů.

Ani moderní vozy nejsou příliš levnou záležitostí, jde totiž o excelentní a samozřejmě exklusivní zboží. Firma Alpina přímo spolupracuje s BMW a je registrována jako regulérní automobilka, nikoli úpravce vozů. Nabízí tedy svým zákazníkům kvalitu, spojenou s dlouholetými zkušenostmi a exklusivní kousky, které jen tak nikdo nemá.

Alpina B4 S jako původce

Automobilka Alpina docela nedávno představila omezenou sérii vozů s označením B4 S. Všechny modely vycházely z automobilů BMW řady čtyři. Pod kapotou značka slibuje řadový šestiválec s objemem tří litrů a dvěma turby. Model má po alpinovské úpravě úctyhodný výkon 332 kW a 452 koní v 5 500 otáčkách za minutu.

Alpina tak nabídne svému majiteli neuvěřitelné jízdní výkony. Díky samočinné osmistupňové ZF 8HP70 převodovce se systémem Switch-Tronic a páčkami pod volantem budete mít auto vždy pevně ve svých rukou.

Zdroj foto: bmwblog.co

Náhon na zadní

Tradiční náhon na zadní nápravu zdolá z nuly na stovku za 4,3 sekundy a jede v maximálce úctyhodných 306 kilometrů. Je k dispozici také čtyřkolka, ta má ale výhradně volant na levé straně a je ve sprintu na krátkou vzdálenost rychlejší dokonce o čtyři desetiny. V maximálce je pak pomalejší o 3 km/h.

Alpiny B4 S Biturbo Edition 99 budou také k dostání ve verzi kabriolet, který bude mít pouze zadní pohon. Zrychluje jako klasické kupé a maximální rychlost výrobce stanovuje na 304 km/h. A pro opravdové fajnšmekry dobrá zpráva. Omezovače zde nejsou, takže v klidu pokoří tovární vozy BMW M4.

Limitovaná edice hlásí 99 kusů

Automobilka Alpina vyrobí modely B4 S Biturbo Edition 99 ve velmi úzkém počtu. Bude jich pouhých 99 kusů, jak napovídá samotný název. Modely se liší od levnějších vyprodaných modelů B4 S nejenom výkonem motoru, ale i jiným designem litých kol a čtyřmi koncovkami výfuku.

O tom, že jde o unikátní skvost, na který může být každý majitel právem hrdý, píše je nápis “Edition 99,” na palubní desce spolu s logem Alpiny. Po otevření kapoty najdeme nápis Bovensiepena.

Do prodeje příští rok

Už nyní si zájemci mohou svůj model objednat. Dočkají se ho ale až ve druhém čtvrtletí příštího roku. Cena se pohybuje od 88 900 do 96 100 eur, v přepočtu 2,3 až 2,5 milionu korun. Náhon na všechna kola pak stojí o 75 tisíc více.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here