Nová automobilka VinFast představuje další koncept

0
748
automobilka VinFast
Zdroj foto: pvietnamnews.vn

Nová vietnamská automobilka VinFast představí už na podzimním pařížském autosalonu svůj další vůz. Do prodeje by podle plánů značky měly první vozy přijít už příští rok.

VinFast vznikl na zelené louce

Zbrusu nová vietnamská automobilka VinFast vznikla doslova na zelené louce. Se svými prvními vozy jim pomáhá například společnost Italdesign, Magna a Pininfarina. Automobilka se soustřeďuje na sestavení svých prvních konceptů a podle předběžných plánů by se jimi mohla pochlubit už na podzim letošního roku. Do výroby by podle všeho první kusy měly jít už příští rok.

První hatchback, sedan a SUV

Na co jiného by vietnamská automobilka měla vsadit, než na městský vůz, sedan a SUV. Tři typy karoserie, které jsou v současnosti nejhledanější z pohledu zákazníků. Například městský vůz bude v nabídce ve dvou variantách a pojmenován bude Ice A a EV A. První verze, Ice A bude poháněna spalovacím motorem. Pro náročnější klientelu bude EV A k dispozici s elektrickým motorem. VinFast tak ukazuje, že hodlá jít s dobou a své klientele nabídne vozy, kterými hravě strčí do kapsy předraženou konkurenci.

Městský vůz navrhla italská značka Italdesign

Pod krásou nového městského vozu se podepisuje uznávaná italská firma Italdesign. Ta vyhrála soutěž, kterou pořádala vietnamská automobilka již v březnu. V soutěži, konané mezi sedmým a osmnáctým březnem se zúčastnilo šedesát tisíc hlasujících.

Italdesign vyhrálo u VinFast další dvě soutěže. Tyto vozy pak přijdou ještě před plánovaným hatchbackem, sedanem a SUV. Vedle již zmiňovaných firem jako je Magna a Pininfarina by se například o techniku mělo postarat německé BMW.

O historii značky

VinFast byla založena vietnamským miliardářem Phamem Nhatem Vuonghem. Ten má se svou nově vzniklou automobilkou velké plány. Do prodeje by první kusy vozů měly přijít už příští rok a do roku 2025 chce vyrábět půl milionu vozů ročně. Mezi spalovacími a zážehovými agregáty nebudou chybět motory poháněné čistě elektrikou. Nové vozy budou díky použitým technologiím skvělým lákadlem na mladou klientelu. Vedle aut by se značka chtěla zaměřit, podobně jako jiné automobilky, na výrobu elektrických skútrů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here